Wtorek 14 maja 2024

Aktualności

Dziewczęta urodzone w 1998 r. i będące mieszkankami powiatu zostaną objęte profilaktycznymi szczepieniami przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).  Z dniem 8 lipca rozpoczął się konkurs na realizatora tego przedsięwzięcia.
09-07-2014

13 lipca AKTYWNIE

13 lipca 2014 r. o godz 14.00 wystartuje I Powiatowy Ekologiczny Rajd Rowerowy po nowo otwartym szlaku biegnącym wzdłuż rzeki Widawki od zbiornika Słok do drogi Kalisko – Łękińsko. Całkowita jego długość to prawie 8 km, a szerokość ok.2m. Zmęczeni przejazdem uczestnicy będą mogli odpocząć w dwóch pięknych, krytych strzechą altanach rozlokowanych wzdłuż trasy. Z dokładną trasą przejazdu uczestnicy będą mogli zapoznać się jednak na miejscu. Ponadto wszyscy biorący udział w inauguracyjnym przejeździe zostaną wyposażeni w przypinki, plakietki oraz kamizelki.
W piątek 4 lipca w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie odbyła się gala plebiscytu "Euro-Powiat" organizowanego przez Fundację Gospodarczą Euro Partner. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński.
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Bełchatowie informuje, iż znowelizowano ustawę z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, ze zm.) wprowadzając między innymi nowe wzory i zasady wydawania kart parkingowych osobom niepełnosprawnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 1446).  Nowe przepisy wejdą w życie 1 lipca 2014 r.
"Organizacje pozarządowe na wakacjach" - to tytuł II Forum dla organizacji pozarządowych działaljących w naszym powiecie, które odbyło sie 26 czerwca.  Hasło przewodnie nie oznaczało jednakże czasu wolnego i leniuchowania, a przeciwnie - okres wzmożonej działalności podmiotów realizujących szereg zadań na rzecz mieszkańców.
Najlepsi z najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, czyli laureaci pierwszych miejsc konkursów przedmiotowych na szczeblu powiatowym, które odbywały się w bieżącym roku szkolnym, cieszyli się swoim sukcesem ponownie podczas uroczystego spotkania z gospodarzami powiatu. Starostowie przekazali uczniom i nauczycielom listy gratulacyjne.
Ponad trzydziestoosobowa grupa miłośników przyrody z powiatu bełchatowskiego, tj. przedstawiciele kół wędkarskich, łowieckich, pszczelarskich oraz nauczyciele i pracownicy Referatu edukacji ekologicznej w wydziale ochrony środowiska w bełchatowskim starostwie, przebywała na warsztatach ekologicznych w Białowieży.
IV edycja konkursu wiedzy elektrycznej „Bezpieczna elektryczność - 2014” dobiegła końca. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, także spoza naszego powiatu, sprawdzali w nim swoją wiedzę na temat bezpiecznego kontaktu z elektrycznością. Do konkursu przystapiło w sumie 220 uczniów z 9 szkół.
Trzej zawodnicy pierwszego składu drużyny PGE GKS Bełchatów odwiedzili wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łękawie. Piłkarze przeprowadzili profesjonalny trening piłkarski i opowiedzieli o historii klubu oraz i swoim codziennym życiu.
Powiat Bełchatowski zamierza wystąpić do właściwych organów o zmianę przepisów dotyczących podatku od darowizn w rodzinach zastępczych. Według obowiązującego prawa rodziny zastępcze przekazujące swoim wychowankom darowizny, muszą zapłacić podatek.