Piątek 26 kwietnia 2024

Aktualności

Rynek pracy dla młodych w Bełchatowie był głównym tematem konferencji i targów pracy, które odbyły się w Miejskim Centrum Kultury. Przedstawiciele instytucji analizowali zjawisko bezrobocia i sposoby walki z nim, natomiast odwiedzający targi mogli zapoznać się z ofertą kilku pracodawców i pośredników.
Zdrowi, piękni i młodzi chcą być uczniowie „Kochanka” nie tylko wtedy, kiedy jeszcze są  nastolatkami. O tym, jak zachować ten najważniejszy życiowy kapitał na dłużej, dowiadywali się podczas Tygodnia Zdrowia.
Nie potafisz wytrzymać jednego dnia bez portali społecznościowych? Informacje czerpiesz głównie z sieci, a zakupy robisz najchętniej przez Internet? Uważaj! Masz spore zadatki na infoholika! W I LO w Bełchatowie zajęto się tym problemem podczas Dnia Profiaktyki.
Podmioty związane z rynkiem pracy zastanowią się podczas konferencji w piątek, 27.11, jakie możliwości zatrudnienia, ale i zagrożenia pozostania bez pracy, mają młodzi ludzie w naszym powiecie. Konferencji, pod patronatem starosty Waldemara Wyczachowskiego, będą towarzyszyć targi pracy.
XIII sesja Rady Powiatu w Bełchatowie, zaplanowana na środę, 25 listopada, nie odbyła się. Powodem był brak osoby, która mogłaby obrady poprowadzić. Przewodniczący klubów radnych ustalili, że spotkają się na sesji nadzwyczajnej w poniedziałek, 30 listopada.
Wręczenie nagród laureatom konkursu
Już po raz ósmy lokalni przedsiębiorcy stanęli do konkursu „Moja firma, moja przyszłość", organizowanego przez bełchatowski „pośredniak”. Konkurs jest okazją do promocji firmy oraz do pochwalenia się swoimi osiągnięciami
Z powodu przemocy w rodzinie cierpi wiele dzieci. Brak ran czy siniaków na nie ciele wcale nie oznacza, że dziecko nie doświadcza domowego dramatu
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się akcja „Zakręcona pomoc dla Mateusza”, którą organizuje Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, przekonując do zbierania plastikowych nakrętek. Można w ten sposób pomoc 15-letniemu bełchatowianinowi, który wymaga kosztownej rehabilitacji.
Bełchatowscy przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak prawidłowo wykonać resustytację, monitorować oddech, jak pomóc w przypadku oparzeń czy złamań. Było to pierwsze z cyklu szkoleń udzielania pierwszej pomocy
23-11-2015

Biznes na topie

Przedsiębiorcy z regionu spotkali się na Kleszczowskich Dniach Przedsiębiorczości, organizowanych przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów i Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny. Wśród tematów znalazły się m.in. perspektywy finansowania zewnętrznego dla firm oraz współpraca nauki i biznesu