Środa 08 maja 2024

Aktualności

Do 14 maja można zgłaszać oferty w otwartym konkursie na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych w 2015 roku, zleconych fundacjom i organizacjom pozarządowym.
Klasy medyczne to nowa propozycja dla absolwentów gimnazjów na powiatowym rynku edukacyjnym. Klasy powstaną w IV Liceum Ogólnokształcącym, a Szpital Wojewódzki w Bełchatowie obejmie je patronatem.
W czwartek (16 kwietnia) o godzinie 10 w bełchatowskim starostwie (sala 111, I piętro) odbędzie się konferencja prasowa w sprawie zmian w Prawie budowlanym.
ZSP nr 3 ma ciekawą propozycję dla uczniów. Zamierza utworzyć nowy kierunek: medyczny. 15 kwietnia o godzinie 10 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, a Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Porozumienie dotyczyć będzie utworzenia nowych klas. Umowę parafuje również Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski (powiat jest organem prowadzącym dla ZSP nr 3).
Bełchatowianie obchodzili 10. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W miniony weekend uczczono także 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Jana Pawła II z udziałem władz powiatu bełchatowskiego.
Starosta Bełchatowski ogłasza nabór zgłoszeń kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w IV kadencji. Uprawnionymi do zgłaszania kandydatur są działające na terenie powiatu bełchatowskiego organizacje pozarządowe i fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego - gminy. Pisemne zgłoszenia kandydatur należy przesyłać na adres Starostwa Powiatowego w Bełchatowie do 6 maja br.
W Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej „Oldboy”. Patronat nad imprezą objął Waldemar Wyczachowski, Starosta Bełchatowski. W rywalizacji wystartowało 17 drużyn z całego kraju.
Równowaga psychiczna, stres, wartości w naszym życiu - to tylko niektóre zagadnienia, które będą poruszane na warsztatch, wspólorganizowanych przez Fundację Rozwoju "Nitka" i Starostwo Powiatowe w Bełchatowie w ramach wspólpracy z organizacjami pozarządowymi. Warsztaty odbędą się w 3 terminach, tj. 25 kwietnia, 23 maja, 21 czerwca. Zapraszamy.
09-04-2015

Koncert Wielkanocny

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, Koncert Wielkanocny Gaudium Resurrection, który odbędzie się 12.04.2015 (niedziela) w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Teatru Nowego w Łodzi  z towarzyszeniem chóru i solistów. Wstęp - 10 zł. Bilety do nabycia w kasie MCK PGE Giganty Mocy. Współorganizatorem tego wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.
Studenci, mieszkańcy naszego powiatu, którzy w minionym roku akademickim osiągnęli wysokie wyniki w nauce, po raz kolejny w historii samorządu Powiatu Bełchatowskiego zostali wyróżnieni stypendiami motywacyjnymi. Na te szczególne wyróżnienia przeznaczono aż 30 000 zł.