Piątek 26 kwietnia 2024

Aktualności

Integracji środowiska wędkarskiego służyły zawody o Puchar Starosty Bełchatowskiego, zorganizowane na zbiorniku Słok przez Koło Miejskie nr 1 PZW Okręg Piotrków Tryb. (19.04). Wzięły w nich udział 5-osobowe drużyny z trzech kół wędkarskich działających w Bełchatowie.
Traktor z tekturowych pudełek po butach, świnka z plastikowej butelki czy wózek dla lalek, w którym zakrętki do słoików są kółkami - to tylko niektóre pomysły wykorzystane w zabawkach, wykonanych z odpadów przez uczniów SP w Osinach. Ekozabawki wzięły udział w konkursie wspartym finansowo przez  powiat.
Uczniowie klas trzecich z ośmiu bełchatowskich szkół podstawowych wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Regionalnej „Bełchatów - moje zielone miasto". Przedsięwzięcie zorganizowała SP nr 12 z pomocą wydziału ochrony środowiska w starostwie, który kupił nagrody.
Kosmos, jego historia, budowa, zjawiska i odkrywcy to główne tematy tegorocznego powiatowego turnieju wiedzy ekologiczno–przyrodniczej z cyklu „Odkrywam świat” dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczny turniej został zorganizowany już po raz ósmy, a jego hasło przewodnie brzmiało „Co słonko widziało?”. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie. Starostwo ufundowało nagrody,
Mieszkańcy powiatu oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej podczas uroczystości w kościele na os. Binków. Złożyły się na nią apel poległych, nabożeństwo, montaż słowno–muzyczny w wykonaniu uczniów. Waldemar Wyczachowski, Starosta Bełchatowski zwrócił się do zebranych z apelem o pielęgnowanie hołdu dla tych, którzy stali się ofiarami zbrodniczej polityki komunizmu wobec narodu polskiego.
Osiem strażackich drużyn z całego kraju walczyło w hali "Energia" o zwycięstwo na XXXII Mistrzostwach Polski Strażaków w Piłce Siatkowej (15-17.04.). Bełchatów był po raz pierwszy w historii gospodarzem tych mistrzostw. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, objął wydarzenie honorowym patronatem.
Dwóch uczniów bełchatowskich szkół ponadgimnazjalnych ma szansę wyjechać na Dominikanę w ramach programu ,,Szkoła pod Palmami". Starostwo odwiedziła Katarzyna Izydorczyk, Konsul Honorowa Republiki Dominikany.
Rozpoczęła się druga edycja programu ,,Grant na lepszy start”. To szansa na zdobycie funduszy dla aktywnych grup i stowarzyszeń, które działają na rzecz lokalnych społeczności.
Starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski nieodpłatnie użyczył 7 hektarów gruntów Skarbu Państwa bełchatowskiej Grupie Offroadowej „Wyr 4x4”. Dzięki temu stworzone zostanie miejsce do ekstremalnej jazdy samochodami terenowymi.
60 dzieci z zaprzyjaźnionych regionów na Litwie i Ukrainie przyjedzie do Bełchatowa w ramach międzynarodowej wymiany. Powiat bełchatowski dostanie na ten cel 90 tys. zł z Ministerstwa Spraw Zagranicznych