Środa 08 maja 2024

Co słonko widziało? Powiatowy turniej ekologiczny dla dzieci

Kosmos, jego historia, budowa, zjawiska i odkrywcy to główne tematy tegorocznego powiatowego turnieju wiedzy ekologiczno–przyrodniczej z cyklu „Odkrywam świat” dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczny turniej został zorganizowany już po raz ósmy, a jego hasło przewodnie brzmiało „Co słonko widziało?”. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 12 w Bełchatowie. Starostwo ufundowało nagrody,

Do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi oraz sportowymi i plastycznymi. Punktowana była wiedza, a także zręczność i artystyczna kreatywność. Najlepsze wyniki we wszystkich trzech częściach turnieju uzyskali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęła SP nr 13 w Bełchatowie, a trzecie – Szkoła Podstawowa w Kurnosie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Wspieranie tego rodzaju przedsięwzięć przez samorząd powiatu bełchatowskiego jest elementem edukacji ekologicznej, popularyzowanej wśród najmłodszych mieszkańców.

Zespół ds. promocji