Środa 08 maja 2024

Strażacka siatkówka na mistrzowskim poziomie

Osiem strażackich drużyn z całego kraju walczyło w hali "Energia" o zwycięstwo na XXXII Mistrzostwach Polski Strażaków w Piłce Siatkowej (15-17.04.). Bełchatów był po raz pierwszy w historii gospodarzem tych mistrzostw. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, objął wydarzenie honorowym patronatem.

Strażacy z siedmiu województw oraz drużyna Państwowej Szkoły Pożarniczej z Częstochowy walczyli w bełchatowskiej hali Energia na XXXII Mistrzostwach Polski Strażaków w Piłce Siatkowej (15-17.04.). Zespoły reprezentujące poszczególne województwa zostały wyłonione podczas regionalnych eliminacji. Bełchatów był po raz pierwszy w historii gospodarzem tych mistrzostw. Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, objął wydarzenie honorowym patronatem.

W wyniku 3-dniowej, zaciętej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim sportowym poziomie, pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca województwo śląskie, drugie przypadło województwu podlaskiemu, a trzecie Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Miejsca kolejne zajęły reprezentacje województw: opolskiego (4), lubuskiego (5), łodzkiego (6), dolnośląskiego (7), podkarpackiego (8).

Zespół ds. promocji