Środa 08 maja 2024

Trzecioklasiści malowali dawny Bełchatów

Uczniowie klas trzecich z ośmiu bełchatowskich szkół podstawowych wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Regionalnej „Bełchatów - moje zielone miasto". Przedsięwzięcie zorganizowała SP nr 12 z pomocą wydziału ochrony środowiska w starostwie, który kupił nagrody.  Konkurs miał 2 etapy. Pierwszy sprawdzał wiedzę uczestników na temat geografii, gospodarki, historii, zabytków i miejsc pamięci Bełchatowa. W etapie drugim należało połączyć wyobraźnię z talentem artystycznym, by wykonać pracę plastyczną zatytułowaną „Moje miasto dawniej”. Dzieci poradziły sobie w obu konkurencjach na tyle dobrze, że wszystkie zostały laureatami konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła SP nr 8, drugie - SP nr 4, SP nr 9, SP nr 12, trzecie - SP nr 3. Pozostałe szkoły, tj. SP nr 1, SP nr 5, SP nr 13 otzrymały wyróżnienia. Konkursowe prace zaprezentowano na wystawie, którą można oglądać w SP nr 12 w Bełchatowie.

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa