Środa 08 maja 2024

Aktualności

Pod patronatem Szczepana Chrzęsta – Starosty Bełchatowskiego odbyła się w Bełchatowie XI Wojewódzka Spartakiada Amazonek. W zawodach rozegranych w obiektach PCS wzięło udział 48 pań. Hasło, które przyświecało tegorocznej rywalizacji to: „Każda kobieta warta jest, by być mistrzynią”.
 Po raz dziesiąty w historii  uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu prezentowali swoją wiedzę o Karolu Wojtyle stając do rywalizacji w X Powiatowym Konkursie „Pontyfikat Jana Pawła II”. Konkurs odbył się 14 czerwca w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu, a udział w nim wzięło 30 uczniów.
Rzeka Rakówka w parku przy Dworku Olszewskich była miejscem I Bełchatowskich Mistrzostw w Kajakarstwie „Górskim” , które zorganizowała „Akademia Pana Grześka”. Starostwo Powiatowe wsparło pomysł poprzez patronat honorowy starosty Sz. Chrzęsta i przekazanie  500 zł.
kwadrat
Powiat bełchatowski będzie miejscem przyszłorocznego XV Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych. Starosta Bełchatowski wspólnie ze Starostą Łaskim objęli wydarzenie honorowym patronatem. Podczas kongresu zostaną poruszone m.in. zagadnienia związane z uregulowaniami prawnymi, które dotyczą funkcjonowania zarządów dróg powiatowych. Wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentują najnowsze technologie stosowane w drogownictwie oraz sprzęt używany w budowie i utrzymaniu dróg.
Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie powiatu bełchatowskiego do wzięcia udziału w II Pikniku Stowarzyszeń. Impreza odbędzie się 6 lipca na Placu Narutowicza w Bełchatowie. Termin zgłoszeń upływa  20 czerwca br.
Zachęcamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym „Czas i Przemijanie”, organizowanym przez Fundację Prospołeczną „PODUCHA” oraz Towarzystwo Przyjaciół śp. ks. Jarosława Burskiego. Postawa i zaangażowanie, jakie prezentował śp. ks. Jarosław Burski propagując fotografikę wśród młodzieży, zainspirowała działaczy Fundacji i Towarzystwa Przyjaciół do zorganizowania tego przedsięwzięcia.
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie przygotowało na okres wakacji nową ofertę dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W lipcu i sierpniu odbywać się będą turnusy sportowo- rekreacyjne. Dzieci podzielone będą na dwie grupy wiekowe: 7-10 lat oraz 11-14 lat.  Koszt udziału jednego dziecka wynosi 50 złotych za turnus.
Powiatowa Akademia Małego Sportowca – nowatorski na terenie powiatu bełchatowskiego projekt zabaw ruchowych i ogólnorozwojowych dla najmłodszych, który od zeszłego roku jest realizowany w obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, przeszedł do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Polskie Oskary Sportowe" w kategorii sport dzieci i młodzieży.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie poszukuje osoby do współprowadzenia programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Ofertę należy składać na adres Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  (Bełchatów, ul. Czapliniecka 66) w terminie do dnia 26 lipca 2013r. Prosimy o przesłanie CV z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje oraz staż pracy wraz z ofertą cenową.
Pszczelarze z Rejonowego Koła PZP w Bełchatowie wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym - "Pasieki na terenie Regionu Piotrkowskiego – Południowy Wschód", którego organizatorem, obok Rejonowego Koła PZP, było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.