Wtorek 07 maja 2024

14-06-2013

Drogowy serial trwa

Starosta Szczepan Chrzęst prowadzi kolejne działania w sprawie dróg, które biegną przez teren powiatu, ale nie są własnością naszego samorządu. We wtorkowej (11.06.) rozmowie telefonicznej z Lechem Witeckim i Iwoną Renatą Zatorską – Sytyk z GDDKiA poznał konkretne plany i kwoty przeznaczone na remonty, którymi dysponuje zarządca drogi.
Konferencja prasowa informująca o starcie akcji.
To nowa ekologiczna inicjatywa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie adresowana bezpośrednio do najmłodszych mieszkańców powiatu, choć mamy nadzieję, że rodzice i nauczyciele również się przyłączą. Szacuje się, że  udział w akcji weźmie nawet 1000 dzieci. Efekty wspólnych działań posłużą wszystkim pokoleniom.
Starosta Bełchatowski otrzymał pismo od Dyrektora Łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozpoczęcia w tym roku prac przy budowie obwodnicy Bełchatowa. W bieżącym roku zaplanowany jest również remont DK 8, o który wielokrotnie dopominał się starosta Szczepan Chrzęst.
Zespół wokalny „A`vista", a także  jego solistki wyśpiewują kolejne nagrody. Instruktorem i opiekunem grupy od lat jest Andrzej Graliński. Jedna z nich jest  Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy.
Dobiegła końca praca Stanisława Krasonia na stanowisku szefa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, który przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem KP PSP został jego dotychczasowy zastępca brygadier Wojciech Jeleń. Dla obu panów gratulacje i życzenia pomyślności!
Do 16 czerwca 2013 r. pozostający bez zatrudnienia absolwenci uczelni wyższych mogą przesyłać kandydatury do projektu - PoMoC – Aktywizacja zawodowa absolwentów studiów wyższych poprzez adaptację Portugalskiego Modelu Coachingu w województwie łódzkim.
25 czerwca 2013 br. o godzinie 9.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbędzie się uroczystość zakończenia projektu „Nowoczesna szkoła zawodowa kluczem wejścia na lokalny rynek pracy II – kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP 3 w Bełchatowie”, który Powiat Bełchatowski realizuje od 1 grudnia 2011 roku.
Projekt: „Nowoczesna szkoła zawodowa kluczem wejścia na lokalny rynek pracy II- kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP 3 w  Bełchatowie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego   - Człowiek...
W piątek, 31 maja w budynku bełchatowskiego starostwa odbyła się akcja "Weź jabłko zamiast papierosa", przygotowana przez Fundację Akademię Zdrowego Życia z Bełchatowa w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia. Projekt był realizowany ze środków publicznych.
04-06-2013

Kliknij tutaj.