Wtorek 07 maja 2024

Aktualności

W Komendzie Powiatowej PSP w Bełchatowie świętowano Dzień Strażaka, podczas którego .podsumowano pracę bełchatowskiej komendy, uhonorowano zasłużonych strażaków oraz nadano wyższe stopnie służbowe. Świeżo awansowanych strażaków wrzucano do ... zbiornika z wodą.
Od 9 maja trwa trzecia edycja Festiwalu Sztuk Przepięknych, którego organizacji podjęli się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Bełchatowie przy wsparciu m.in. Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Festiwal to pewnego rodzaju kilkudniowy maraton, podczas którego młodzi ludzie prezentują swoje talenty i rozwijają pasje.
Trwają prace przy budowie chodnika przy drodze powiatowej między Kurnosem Pierwszym a Kurnosem Drugim na terenie gminy Bełchatów. Inwestycja jest finansowana wspólnie przez bełchatowskie starostwo oraz Urząd Gminy Bełchatów. Koszt to ponad 225 tysięcy złotych.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bełchatowie zaprasza 20 maja rodziców i dzieci w wieku 3-5 lat na spotkanie z pedagogiem, psychologiem i logopedą, kórego celem jest przekazanie rodzicom wiedzy na temat kolejnych etapów rozwoju dziecka. Początek o godz. 10.00 (siedziba PPP, ul. Czapliniecka 96).
Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi powiatowej Słok – Biłgoraj, która obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie ogłosił przetarg na modernizację nawierzchni drogi, rowów przydrożnych oraz poboczy. Prace remontowe rozpoczną się już w tym roku.
16 maja odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie VI Szkolny Dzień Integracji, w tym roku pod hasłem „Wszyscy mamy marzenia”. Podczas części oficjalnej dzieci uhonorowały tytułem „Kawaler Orderu Przyjaciel Integracji” osoby wspierające działania integracyjne.Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała nauka i zabawa.
(Kliknij, żeby powiększyć)
Wszystkich pracodawców tworzących miejsca pracy i otwartych na potrzeby osób niepełnosprawnych Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Lodołamacze 2013" objętego honorowym patronatem przez Annę Komorowską - małżonkę Prezydenta RP. W konkursie może wziąć udział każdy pracodawca  zatrudniający chociaż jedną osobę niepełnosprawną.
Boisko za strażnicą Komendy Powiatowej PSP przy ul Wspólnej w Bełchatowie po raz kolejny stało się terenem zmagań sportowych dla uczniów szkół podstawowych, uczestników XI Miejsko – Gminnego i IX Powiatowego Turnieju Sportowo – Pożarniczego, który odbył się 10 maja br.
15 maja w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Gloria victis 1863 r.”  Początek o godz. 10.00. Wśród prelegentów są  m.in. wykładowcy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, a także pracownicy Archiwum Państwowego w Łodzi, Muzeum Regionalnego w Radomsku, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Muzeum w Piotrkowie.
Delegacja Powiatu Bełchatowskiego wzięła udział w 64. obchodach Dnia Europy w Berchtesgadener Land w Niemczech, z którym  współpracuje nasz samorząd.  Podczas gali wręczono Franzowi Werkstetterowi i Georgowi Grabnerowi statuetek „Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego”.