Wtorek 07 maja 2024

Aktualności

Tysiące osób pożegnały w dniu 11 maja br. śp. ks. prałata Janusza Krakowiaka, dziekana Dekanatu Bełchatowskiego, proboszcza parafii pw. NNMP w Bełchatowie od 1998 r., uhonorowanego przez Radę Powiatu tytułem  „Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego”, inicjatora wielu przedsięwzięć o charakterze religijnym, społecznym i patriotycznym na rzecz mieszkańców miasta i powiatu, zmarłego w dniu 7 maja br. w wieku 64 lat.
Od 8 maja br. bełchatowską Komendą Policji kieruje Sławomir Barasiński, dotychczasowy I zastępca komendanta.  Renata Kasprzyk-Papierniak, która w Bełchatowie spędziła 2 i pół roku, została mianowana na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
Jedna z największych polskich federacji MMA już 24 maja zawita do Bełchatowa. Ósma odsłona elitarnej organizacji FA odbędzie się w Hali Energia o godzinie 20:00. Fighters Arena na polskim rynku zadebiutowała we wrześniu 2010 roku. Wtedy to w Hali Atlas Arena w Łodzi miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń MMA w naszym kraju. Przed polską widownią walkę stoczył mistrz olimpijski w judo - Paweł Nastula.
Okazały, 6-piętrowy, nowoczesny, w kolorystyce szaro-srebrnej z pomarańczową nawiązującej do logo PGE, budynek przy ul. Węglowej na os. Binków już tętni życiem. Na uroczytość otwarcia siedziby koncernu PGE GiEK S.A. przyjechały władze koncernu, województwa i samorządowcy. Budowa biurowca trwała niecałe dwa lata i kosztowała 50 milionów złotych.
Nie żyje ksiądz prałat Janusz Krakowiak, od 1998 roku proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie, Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego (2006), działacz i społecznik, inicjator wielu przedsięwzięć o charakterze religijnym, patriotycznym i społecznym na rzecz mieszkańców regionu. Miał 64 lata. Uroczystości związane z pożegnaniem i pogrzebem ks. Janusza Krakowiaka rozpoczną się w piątek, 10 maja br.
Przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg województwa łódzkiego wybrali Tomasza Kijankę -  Dyrektora PZD Bełchatów na swojego przedstawiciela do Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi.
Dwudziestu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zarządzanych przez samorząd Powiatu Bełchatowskiego przebywało przez kilka dni (21-26.04.) w partnerskim powiecie Berchtesgaden w Niemczech. Coroczne wyjazdy młodzieży na Bawarię są elementem 10-letniej już współpracy regionów.
Ponad tysiąc uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez samorząd Powiatu Bełchatowskiego przystapiło 7 maja br. do egzaminu dojrzałości. Matura pisemna z języka polskiego została oceniona w większości jako trudna.
Powiat Bełchatowski i Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Bełchatowie to organizatorzy IV Powiatowego Konkursu Przyrodniczego dla gimnazjalistów z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Człowiek elementem środowiska”.
Uroczyste podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu „Ziemia to mój Dom” odbyło się w dniu 22 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu przedszkole gościło wszystkich laureatów.