Piątek 10 maja 2024

Aktualności

14 kwietnia w kościele na os. Binków w Bełchatowie mieszkańcy powiatu wraz z przedstawicielami władz samorządowych powiatu i gmin, ale także parlamentarnych, ponadto delegacji firm, szkół i stowarzyszeń oddali cześć ofiarom Zbrodni Katyńskiej w 73. rocznicę tego tragicznego świadectwa martyrologii polskiego narodu.
12-04-2013

Muzyką w wiersz

10 kwietnia 2013 roku odbył się koncert laureatów powiatowego konkursu poezji śpiewanej „Muzyką w wiersz”, zorganizowanego przez VI LO im. Zbigniewa Herberta oraz Publiczne Gimnazjum nr 7 w Bełchatowie. Na koncercie zaprezentowali się najzdolniejsi uczniowie wyłonieni podczas przesłuchania, które miało miejsce kilka dni wcześniej.
Starosta Bełchatowski - Szczepan Chrzęst podejmuje kolejne kroki mające na celu zminimalizowanie skutków ustawy z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce, która wprowadziła zmiany dotyczące opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska. Ich efektem są braki w budżetach samorządów powiatowych.
Sytuacja PKS w Bełchatowie, przeznaczenie środków PFRON w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie, ustalenie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na obszarze powiatu to niektóre tematy, którymi zajęli się radni  podczas ostatniej sesji.
Ustawa z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce wprowadziła zmiany dotyczące opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska. Skutkiem tych zmian są potężne „dziury” w budżetach samorządów powiatowych. W naszym budżecie zabraknie aż 7 mln zł.
Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Bełchatowie zwyciężył w konkursie wojewody, który oceniał pracę tego organu. Pod uwagę brano m.in. jakość i ilość załatwionych spraw.
03-04-2013

Wyjątkowe jajka

Nie po raz pierwszy pojawia się w naszym powiecie idea połączenia świątecznych tradycji z elementami edukacji ekologicznej. Znalazła ona wyraz w konkursie na najpiękniejsze jajko wielkanocne zorganizowanym w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Domiechowicach. Rywalizacja polegała na wykonaniu dekoracji pisanki z wykorzystaniem naturalnych surowców i tradycyjnych form zdobniczych. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział 57 uczniów
27-03-2013

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi przeprowadza na terenie województwa kampanię informacyjną związaną z procesem przechodzenia z nadawania naziemnej telewizji analogowej na odbiór cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną. Na...
Ponad 571 tysięcy złotych mniej niż w 2012 roku otrzymał Powiat Bełchatowski od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań na rzecz osób niepełnosprawnych. To oznacza, że pomoc będzie bardzo skromna.
Koncepcja funkcjonowania Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bełchatowie, określenie zadań i przeznaczenia środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w powiecie,  ustalenie rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na obszarze powiatu to niektóre tematy, którymi zajmą się radni podczas najbliższej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. Sesja odbedzie się w środę, 27 marca w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Początek o godz. 13.00.