Sobota 27 kwietnia 2024

Aktualności

Projekt „Dobry uczeń- pewniejsza przyszłość. Dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla uczącej się młodzieży ponadgimnazjalnej”   współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego; Człowiek - najlepsza inwestycja

07-03-2013

Do wojska marsz

4 marca rozpoczęła się w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1994 r. Dzień 18 kwietnia jest przeznaczony dla kobiet, które kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych lub na kierunkach psychologicznych i chciałyby służyć w wojsku. Łączna liczba osób podlegających tegorocznej kwalifikacji to 890.
Chodziki lodowe, specjalne podpórki do nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych, kupione przez  Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie dla klientow powiatowego lodowiska, zostały wypożyczone przez filmowców. "PIngwinki" zobaczymy w polskim serialu "Komisarz Alex".
Zarząd Powiatu Bełchatowskiego podpisał Porozumienie z Fundacją Studiów Europejskich – Instytutem Europejskim w Łodzi, realizatorem projektu „Społecznie znaczy ekonomicznie kontynuacja”
Od połowy stycznia prowadzone są zajęcia dla młodzieży w ramach projektu „Podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów w zakresie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”, który jest współfinansowany przez budżet Powiatu i Unię Europejską. W projekcie bierze udział 30 osób.
50 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu w Bełchatowie na granty oświatowe, czyli realizację ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Na liście znajduje się wiele bardzo atrakcyjnych zajęć.
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Bełchatowie zaprasza na bezpłatne szkolenia dla rodziców i nauczycieli. Szkolenia odbywają się w siedzibie poradni przy ul. Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie. Zapisy osobiste i telefoniczne.
Zarząd Powiatu w Bełchatowie rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2013 roku w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz pomocy społecznej. Łącznie na ten cel z budżetu powiatu przeznaczono 82 tysiące złotych.
  Po curlingu, który stał się już jedną z wizytówek sportowych powiatu bełchatowskiego, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zamierza upowszechnić kolejną dziedzinę sportu – odbyły się warsztaty dla nauczycieli i trenerów.
W dniu dzisiejszym o północy wyłączony został agregat chłodzący taflę lodowiska w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie. Jednostka przygotowuje się do sezonu letniego.