Piątek 10 maja 2024

"Pingwinki" gwiazdami filmowymi

Chodziki lodowe, specjalne podpórki do nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych, kupione przez  Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie dla klientow powiatowego lodowiska, zostały wypożyczone przez filmowców. "PIngwinki" zobaczymy w polskim serialu "Komisarz Alex".

„Pingwiny” – chodziki lodowe, specjalnie podpórki do nauki jazdy na łyżwach dla najmłodszych, które w zeszłym roku zakupiło Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie, cieszą się ogromną popularnością wśród początkujących łyżwiarzy, korzystających z powiatowego lodowiska. Stały się na tyle popularne i znane, że w ostatni weekend jedna z ekip filmowych wypożyczyła je na plan zdjęciowy.

- Nasze „pingwinki” zobaczymy w serialu „Komisarz Alex”, który nagrywany jest m.in. w Łodzi – mówi Anita Muszyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. - Nie znam szczegółów, natomiast wiem, że jedną ze scen kręcono na lodowisku koło Manufaktury i to właśnie tam „wystąpią” nasze chodziki lodowe. Cieszę się, że kupiliśmy tego rodzaju pomoce do nauki jazdy na łyżwach. Nie dość, że są praktyczne, to jeszcze bardzo popularne.

Chodzik lodowy - „pingwin” jest podpórką na płozach, z uchwytami do trzymania, która pomaga podczas nauki jazdy na łyżwach, ma około metra wysokości. Lodowisko PCS posiada obecnie 10 sztuk.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy