Sobota 27 kwietnia 2024

Aktualności

Propagowanie patriotycznych postaw i miejsc pamięci narodowej oraz alternatywa spędzenia wolnego czasu podczas ferii to główne cele  „XIII Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863r.”, organizowanego przez RSSK w Bełchatowie. 10 lutego 2013 r. uczestniczyło w nim 300 osób.
Zawalona hala w Zelowie.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bełchatowie wystąpił do urzędów gmin z terenu powiatu bełchatowskiego z wnioskiem o przekazanie informacji na temat złego stanu technicznego obiektów budowlanych zlokalizowanych na ich terenie.
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie przygotowało na okres ferii zimowych atrakcyjne warunki korzystania z obiektów sportowych PCS. Dla wszystkich uczniów z terenu powiatu bełchatowskiego proponuje bezpłatne zajęcia sportowe i zniżki w opłatach za korzystanie z usług (po okazaniu legitymacji szkolnej).
Trwa akcja starostwa propagująca przekazanie 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego z naszego powiatu. Celem przedsięwzięcia jest zachęcanie mieszkańców do korzystania z możliwości przekazywania podatku organizacjom z najbliższego otoczenia.
Bełchatowianin, medalista Mistrzostw Europy, Ligi Światowej, Klubowych Mistrzostwa Świata, Ligi Mistrzów oraz Mistrzostw Polski, jeden z najlepszych libero Polski, zawodnik i wychowanek PGE Skry Bełchatów - Paweł Zatorski został Najlepszym Sportowcem Powiatu Bełchatowskiego 2012 roku w plebiscycie organizowanym przez serwis BELsport.pl pod patronatem honorowym Starosty Bełchatowskiego.
04-02-2013

Horror na "ósemce"

Widok Al.Włókniarzy 31.01.
Stan drogi krajowej nr 8, zwłaszcza Alei Włókniarzy i odc. Bełchatów – Kluki – Szczerców jest fatalny. Starosta Szczepan Chrzęst już w ub.roku apelował do właściciela drogi o pilne działanie, jednak GDDKiA nie zareagowała. Temat ten poruszył także Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego na pierwszym w tym roku posiedzeniu (30.01.).
Od 28 stycznia br. pracodawcy mogą składać w bełchatowskim PUP wnioski na tzw. prace interwencyjne. Od 4 lutego będą przyjmowane zgłoszenia na m.in. staże i refundację róznych kosztów związanych z aktywizacją bezrobotnych.
Państwowa Straż Rybacka przeprowadziła pierwsze w tym roku szkolenie strażników Społecznej Straży Rybackiej w Bełchatowie z zakresu zadań wynikających z ustawy o rybactwie śródlądowym. Odbyło się ono w budynku starostwa przy ul. Czaplinieckiej. Miłym akcentem podczas spotkania było wręczenie Jolancie Pawlikowskiej - naczelnik wydziału ochrony środowiska w belchatowskim starostwie.
Najaktywniejsze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu i strażacy – ochotnicy wyróżniający się podczas służby w 2012 roku zostali nagrodzeni pucharami i upominkami ufundowanymi przez samorząd Powiatu Bełchatowskiego.
Państwowa straż pożarna w Bełchatowie podsumowała działalność w roku 2012.  Rok ten  był okresem  z napiętym budżetem i wzrostem ilości zdarzeń, ale - zdaniem kierownictwa jedniostki - zadania realizowano pomyślnie, a stan bezpieczeństwa pożarowego w powiecie ulegał stałej poprawie.