Piątek 10 maja 2024

Szkolenie dla wędkarzy

Państwowa Straż Rybacka przeprowadziła pierwsze w tym roku szkolenie strażników Społecznej Straży Rybackiej w Bełchatowie z zakresu zadań wynikających z ustawy o rybactwie śródlądowym. Odbyło się ono w budynku starostwa przy ul. Czaplinieckiej. Miłym akcentem podczas spotkania było wręczenie Jolancie Pawlikowskiej - naczelnik wydziału ochrony środowiska w belchatowskim starostwie.

Państwowa Straż Rybacka przeprowadziła pierwsze w tym roku szkolenie strażników Społecznej Straży Rybackiej w Bełchatowie z zakresu zadań wynikających z ustawy o rybactwie śródlądowym.  Odbyło się ono w budynku starostwa przy ul. Czaplinieckiej.

Miłym akcentem podczas spotkania było wręczenie Jolancie Pawlikowskiej - Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa w starostwie, medalu z okazji 60-lecia Koła nr 29 PZW w Szczercowie za zangażowanie i wspieranie działalnośći Polskiego Związku Wędkarskiego. Dziękując za wyróżnienie J. Pawlikowska podkreśliła dobrą współpracę z organizacją.

- Cenię sobie mozliwość podejmowania wspólnych inicjatyw. Społeczna Straż Rybacka realizuje szereg działań na rzecz ekologii i ochrony środowiska. Warto równiez podkreslić, że czesto włączane są do nich całe rodziny. Dzięki temu edukacja ekologiczna trafia do szerszych kręgów, jest utrwalana i wprowadzana w życie.

WOŚRiL