Piątek 10 maja 2024

Brawa dla najlepszego sportowca roku

Bełchatowianin, medalista Mistrzostw Europy, Ligi Światowej, Klubowych Mistrzostwa Świata, Ligi Mistrzów oraz Mistrzostw Polski, jeden z najlepszych libero Polski, zawodnik i wychowanek PGE Skry Bełchatów - Paweł Zatorski został Najlepszym Sportowcem Powiatu Bełchatowskiego 2012 roku w plebiscycie organizowanym przez serwis BELsport.pl pod patronatem honorowym Starosty Bełchatowskiego.

Paweł Zatorski „Zator" zdeklasował swoich rywali, zarówno w głosowaniu internetowym, jak i „Piątce Wspaniałych". Drugie miejsce zajęła 16-letnia Angelika Krak, a trzecie złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie - Patryk Chojnowski. W plebiscytowej sondzie padł nowy rekord, ponieważ oddano blisko 18 tys. głosów.

Była to pierwsza edycja przedsięwzięcia, gdzie wybór najlepszego sportowca odbywał się poprzez sondę, ale na wynik końcowy miały również wpływ głosy oddane przez wybranych przedstawicieli lokalnego świata mediów, sportu oraz naszych partnerów. Każda z tych osób wybrała swoją „Piątkę Wspaniałych". Sportowiec, który znalazł się na pierwszym miejscu takiej listy otrzymał 10 punktów, drugi 8, trzeci 6, czwarty 4, a piąty 2 pkt. W ocenie honorowego patrona Plebiscytu, starosty Szczepana Chrzęsta, Sportowcem Roku 2012 był Patryk Chojnowski.

Szczegóły na stronie: http://www.belsport.pl/plebiscyty/3090-pawe-zatorski-sportowcem-roku-2012-belsportpl

Źródło:Belsport