Niedziela 28 kwietnia 2024

Aktualności

Wniosek Powiatu Bełchatowskiego o dofinansowanie kosztów zatrudnienia w ramach programu „Animator Moje Boisko - Orlik 2012” został zakwalifikowany do dofinansowania przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego.
Ponad trzydziestu wystawców zaprezentuje się podczas XI Bełchatowskich Targów Edukacyjnych, które odbędą się 1 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie. Organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie we współpracy z ZSP nr 4.
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim organizują cykl bezpłatnych seminariów informacyjnych na temat europejskich programów grantowych. W czwartek (28 lutego) w godzinach 12.00-14.00 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbędzie się bezpłatne seminarium w tym zakresie.
W bełchatowskim starostwie odbyło się spotkanie z właścicielami gruntów, przez które ma przebiegać ekologiczny szlak rowerowy od zbiornika Słok do Góry Kamieńsk. W tegorocznym budżecie Powiatu Bełchatowskiego na ten cel zarezerwowano 500 tysięcy złotych.
Ostatni weekend ferii zimowych obfitował w wydarzenia sportowe na obiektach PCS. W sobotę 23 lutego na sali gimnastycznej PCS miał miejsce Maraton Fitness, natomiast w niedzielę 24 lutego na lodowisku PCS II Towarzyski Turniej Curlingowy Powiatowych Jednostek Organizacyjnych o Puchar Starosty Bełchatowskiego.
    Informacja Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie dotycząca analizy wniosków o współpracę oraz wyboru zadań z dziedziny edukacji ekologicznej do realizacji w 2013 roku.
Rozpatrzeniem projektów uchwał o przyznaniu tytułu "Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego" aż pięciu osobom zajmą się radni Rady Powiatu w Bełchatowie na najbliższej sesji. Została ona zwołana na dzień 27 lutego 2013 r.
18-02-2013

Medale rozdane

ZOBACZ  FILMY  O  NAGRODZONYCH FIRMACH NA MEDAL 2012   Na corocznym spotkaniu władz Powiatu Bełchatowskiego z przedsiębiorcami z powiatu zostały oficjalnie ogłoszone wyniki kolejnej edycji konkursu dla firm działających do dwóch lat oraz tych z dłuższą niż dwa lata obecnością na lokalnym rynku. Gala odbyła się w czwartek 7.02.
Trwa rekrutacja na szkolenia w ramach Klubu Pracy działającego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bełchatowie. Są one adresowane do osób zarejestrowanych w „pośredniaku”,  które chcą nauczyć się, jak stać się atrakcyjnym dla pracodawcy.
W dniach 2-3 marca br. w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie odbędą się trzecie Halowe Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W turnieju weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego kraju. O miejsce na Mistrzostwach walczyły 22 drużyny w kwalifikacjach regionalnych, które odbyły się w dniach 2-3 lutego bieżącego roku. Turniej rozgrywany będzie w dywizji mixed tj. składy mieszane damsko-męskie. W Mistrzostwach weźmie udział około 240 zawodników w wieku 16-35 lat.