Niedziela 12 maja 2024

Wybrano zadania z dziedziny edukacji ekologicznej do realizacji w 2013 r.

Informacja Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie dotycząca analizy wniosków o współpracę oraz wyboru zadań z dziedziny edukacji ekologicznej do realizacji w 2013 roku.

Zgodnie z "Regulaminem finansowania zadań i przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej" zatwierdzonym uchwałą Rady Powiatu Nr XIV/123/2011 z dnia 14.12.2011 r., dokonano analizy wniosków o współpracę oraz wybrano zadania z dziedziny edukacji ekologicznej do realizacji w 2013 roku.

Analizy dokonano w oparciu o następujące priorytety:

• konkursy ekologiczne prowadzone w placówkach oświatowo – wychowawczych i innych instytucjach,

• akcje i imprezy o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i powiatowym dla mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego,

• skala efektu ekologicznego i zasięg terytorialny,

• edukacja ekologiczna w terenie.

W związku z dużą ilością wniosków i ograniczonymi środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację zadań z dziedziny edukacji ekologicznej w budżecie Powiatu, przy ocenie wniosków uwzględniano również aktywność placówki, w tym realizację przedsięwzięć ekologicznych – konkursów, akcji, imprez itp. w latach ubiegłych oraz planowaną na rok bieżący.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Wnioskodawców, aby umożliwić realizację jak największej liczby zadań, w niektórych przypadkach zaproponowano rozwiązania alternatywne, np.: inne rozdysponowanie nagród, inne miejsce wyjazdu edukacyjnego. Ostatecznie w Harmonogramie działań z zakresu edukacji ekologicznej na 2013 r. przyjęto do realizacji blisko 80 zadań - akcji, konkursów i imprez oraz ponad 80 wyjazdów edukacyjnych.

Wnioskodawcy są obecnie informowani o wynikach rozpatrzenia wniosków – przyjętych do realizacji
i odrzuconych oraz zapoznani z zasadami współpracy przy realizacji zadań.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku planowania podobnych przedsięwzięć na 2014 roku możliwe jest składanie wniosku zgodnie z ww. Regulaminem w sekretariacie Starostwa.Powiatowego.w.Bełchatowie (ul. Pabianicka 17/19) w terminie do 31 sierpnia 2013 roku.

Pragniemy również zaznaczyć, iż jedno zadanie winno być rozpisane na jednym wniosku – osobno konkursy, akcje i edukacja w terenie (wyjazdy edukacyjne). Wnioski winny być sygnowane przez osoby upoważnione do dokonywania czynności prawnych ze strony Wnioskodawcy.

Przypominamy, iż Regulamin finansowania zadań i przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej", dostępny jest na stronie www.powiat - belchatowski.pl. w zakładce – edukacja ekologiczna, gdzie prezentowane są działania Powiatu w dziedzinie edukacji ekologicznej.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY