Niedziela 12 maja 2024

Aktywny weekend w obiektach PCS

Ostatni weekend ferii zimowych obfitował w wydarzenia sportowe na obiektach PCS. W sobotę 23 lutego na sali gimnastycznej PCS miał miejsce Maraton Fitness, natomiast w niedzielę 24 lutego na lodowisku PCS II Towarzyski Turniej Curlingowy Powiatowych Jednostek Organizacyjnych o Puchar Starosty Bełchatowskiego.

Ostatni weekend ferii zimowych obfitował w wydarzenia sportowe na obiektach PCS. W sobotę 23 lutego na sali gimnastycznej PCS miał miejsce Maraton Fitness. Od godziny 16:00 uczestnicy imprezy próbowali swoich sił w trzech modułach zajęciowych: step, płaski brzuch i TBC. Ponad 30 osób przez 3 godziny, przy dźwiękach muzyki skutecznie spalało kalorie. W przerwach można było skorzystać z bezpłatnych porad kosmetycznych i dietetycznych. Swoich konsultantów w tej dziedzinie miały firmy SHEA i Mary Kay.

W zajęciach wzięły udział zarówno osoby uprawiające fitness od dłuższego czasu, jak i całkiem nowe, ciekawe efektów ćwiczeń zaprezentowanych przez instruktorkę fitness Edytę Paturę. Liczba osób na zajęciach skłania nas do wprowadzenia takiej formy aktywności lub w podobnej formie, cyklicznie.

Natomiast w niedzielę 24 lutego od godziny 9:00 na lodowisku PCS miał miejsce II Towarzyski Turniej Curlingowy Powiatowych Jednostek Organizacyjnych o Puchar Starosty Bełchatowskiego.

Swoje reprezentacje wystawiły następujące Jednostki:

1. Starostwa Powiatowego

2. Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego

3. Powiatowego Zarządu Dróg (PZD)

4. Centrum Kształcenia Praktycznego (CKP)

5. Straży Pożarnej

6. Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC)

7. Powiatowego Centrum Sportu I (PCS I)

8. Powiatowego Centrum Sportu II (PCS II)

Najwyższe podium zajęła drużyna PCS II w składzie Anna Tatara, Rafał Cierpiał, Mirosław Mielus wygrywając w finale z drużyną Promocji Starostwa Powiatowego pod komendą Agnieszki First 4:3. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna PZD z dyrektorem Tomaszem Kijanką na czele, wygrywając ze Strażą Pożarną 6:0. Kolejne miejsca zajęły drużyny Straży Pożarnej, PCS I, PEC, Starostwa Powiatowego, CKP.

Puchary dla trzech najlepszych drużyn wręczał Wicestarosta Marek Jasiński.

W tym roku turniej wzbudził dwa razy większe zainteresowanie w stosunku do roku ubiegłego, co nas bardzo cieszy, gdyż świadczy że taka forma spędzania czasu wolnego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Liczymy, że w przyszłym roku frekwencja będzie co najmniej taka sama.

Do zobaczenia za rok

Powiatowe Cenrum Sportu w Bechatowie