Sobota 11 maja 2024

Frisbee po mistrzowsku w Bełchatowie

W dniach 2-3 marca br. w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie odbędą się trzecie Halowe Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. W turnieju weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego kraju. O miejsce na Mistrzostwach walczyły 22 drużyny w kwalifikacjach regionalnych, które odbyły się w dniach 2-3 lutego bieżącego roku. Turniej rozgrywany będzie w dywizji mixed tj. składy mieszane damsko-męskie. W Mistrzostwach weźmie udział około 240 zawodników w wieku 16-35 lat. Turniej został objęty patronatem honorowym Szczepana Chrzęsta - Starosty Bełchatowskiego oraz Prezydenta Miasta Bełchatowa. Mecze rozgrywane będą w godzinach 9-17 w sobotę i niedzielę.

Dyscyplina sportu Ultimate (popularnie nazywana także ultimate frisbee) w Polsce uprawiana jest od zaledwie 8 lat. Obecnie istnieje już ponad 25 drużyn w całym kraju, a liczba ta stale rośnie. Sam sport polega na przemieszczaniu się podaniami (rzut dyskiem latającym frisbee) w kierunku strefy punktowej na końcu boiska, której broni drużyna przeciwna. Punkt zdobywany jest poprzez złapanie dysku w strefie końcowej boiska. W sporcie nie ma sędziego, dlatego zawodnicy zobligowani są do znajomości zasad, ich respektowania i egzekwowania na boisku zgodnie z duchem gry (Spirit of the Game).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej turnieju http://hmp2013.wix.com/hmpultimate lub Fan Page https://www.facebook.com/HMP2013.

Wstęp wolny! Zapraszamy.