Sobota 11 maja 2024

Aktualności

Ogłoszenie o aukcji zbędnych składników majątku ruchomego stanowiących własność Powiatu Bełchatowskiego   Przedmiotem aukcji jest samochód osobowy marki Kia Clarus 2,0 kat. Cena wywoławcza 2 250 zł (wysokość postąpienia co najmniej  30 zł). Aukcja odbędzie się 27 lipca o godz. 12.00 w budynku Starostwa Powiatowego  przy ul. Pabianickiej 17/19, pok. nr 111.
23-07-2012

Auto dla wędkarzy

Dotacją do kwoty 25 tysięcy złotych Powiat Bełchatowski wsparł Polski Związek Wędkarski Okręg Piotrków Tryb. w przedsięwzięciu pn.: „Zakup samochodu terenowo-osobowego służącego do realizacji zadań statutowych oraz monitorowania zagrożeń środowisk wodnych”. Samochód  zakupiono na potrzeby realizacji zadań statutowych PZW Okręg Piotrków Tryb. dla Koła nr 3 Górnik, przy PGE KWB Bełchatów S.A., działającego na terenie Powiatu Bełchatowskiego.
Prawie 30 tysięcy złotych będą kosztowały sorbenty zakupione dla straży pożarnej przez bełchatowskie starostwo. Sorbenty są to środki do absorpcji i neutralizacji zanieczyszczeń ropopochodnych.
Na zorganizowanych przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne koloniach obecnie  przebywa w Bełchatowie grupa dzieci z Ukrainy. W tym tygodniu koloniści „wpadli” do urzędu w dniu obrad Zarządu Powiatu spotykając się osobiście z członkami Zarządu i wicestarostą.
Niecodzienna wizyta wydarzyła się w starostwie w środę - 11 lipca, za sprawą dzieci polskich i białoruskich przebywających w Bełchatowie na koloniach letnich organizowanych przez Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne. Koloniści stacjonują w Bursie Szkolnej użyczonej przez Starostę Bełchatowskiego.
Droga powiatowa nr 2306 E i 1907 E Wygiełzów walczy o tytuł w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2011” w kategorii drogi i obiekty mostowe. Niezależnie od oceny zgłoszonego przedsięwzięcia dokonanej przez Kapitułę Konkursu,  swojego wyboru  najlepszej „Modernizacji" mogą też dokonać internauci. Nagrody czekają.
Co roku służby ratownicze Powiatu Bełchatowskiego ćwiczą niesienie pomocy ludziom w różnych miejscach powiatu, w których symulowane są różnorodne zagrożenia. Tegoroczne ćwiczenia zgrywające służb odbyły się w zakładzie „Constantia Teich Poland” w Rogowcu.
W trakcie VII Bełchatowskiego Festiwalu Młode(j) Sztuki podsumowano IX Powiatowy Przegląd  Twórczości Artystycznej. Na konkurs zgłoszono prace 25 autorów. Na nagrody Starosta Bełchatowski przekazał kwotę 5 tysięcy złotych.
Dla uczczenia pamięci zmarłego tragicznie ks. Jarosława Burskiego (1962 - 2011), uhonorowanego tytułem „Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego”, byłego proboszcza parafii w Wadlewie (gmina Drużbice) odbyła się w Justynowie uroczystość w rocznicę jego śmierci (w Justynowie znajduje się grób księdza).
11-07-2012

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 ze zm.)...