Niedziela 12 maja 2024

15-08-2012

ROL-SZANSA 2012

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego - oddział Piotrków Trybunalski zaprasza w dniach 25-26 sierpnia na XXi promocyjno-handlową wystawę rolniczą ROL-SZANSA 2012. Miejsce: Zamek w Bykach, ul. Kasztelańska 9, Piotrków Trybunalski.
14-08-2012

P r z y p o m i n a m y   31 sierpnia 2012 r.  upływa termin składania wniosków  na dofinansowanie, finansowanie i współpracę przy  realizacji zadań z zakresu...
Archiwalne zdjęcie jednego z pierwszych Zlotów.
Klub Motorowy „Energetyk”, działający od 1979 w Elektrowni Bełchatów, zaprasza wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do udziału w XXXIII Ogólnopolskim Zlocie Turystów Zmotoryzowanych „Energetyk 2012”, który odbędzie się w dniach 1-2 września br. Trasa Zlotu została przygotowana w taki sposób, by zaprezentować mniej znane zakątki   turystyczne Gminy Drużbice. Będzie też okazja zobaczyć z bliska największy blok energetyczny o mocy 858MW w Elektrowni Bełchatów.
Plakat akcji - kliknij, żeby powiększyć.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie organizuje trzecią edycję akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja odbędzie się 22 września br. na parkingu przed budynkiem starostwa. W poprzednich dwóch edycjach mieszkańcy powiatu zebrali łącznie około 43 ton makulatury, dzięki czemu przed wycięciem udało się uchronić 731 drzew.
Odkupiony od Skarbu Państwa przez prywatnego przedsiębiorcę zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Słupi (gmina Kluki) odzyskuje blask. Na zaproszenie inwestora teren budowy odwiedzili przedstawiciele Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu.
Powiat Bełchatowski przekazał tzw. „zielone pieniądze” dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Poziomka" w Bełchatowie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Powiat zabezpieczył na tę inwestycję kwotę do 12 tys. zł (co stanowi odpowiednio 60% wartości całego zadania).
W dniach 8-9 września 2012 r. odbędzie się w Łodzi impreza pn. Mixer Regionalny - 9. Jarmark Wojewódzki. Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania stoisk Powiatu Bełchatowskiego podczas tego przedsięwzięcia.
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie było organizatorem I Pikniku Stowarzyszeń, który w minioną sobotę odbył się na placu Narutowicza w Bełchatowie. Podczas pikniku zaprezentowało się prawie 20 stowarzyszeń z terenu powiatu bełchatowskiego.
Powiat Bełchatowski zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pn. „Moje ekologiczne wakacje marzeń” skierowanym do dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich z terenu powiatu bełchatowskiego.  Konkurs polega na wykonaniu prac dowolną techniką plastyczną na papierze o formacie A-4 lub A-3. Oceny dokona Komisja Konkursu powołana przez Organizatora w terminie do 28 września 2012 r.  Poprzedni termin (27 lipca) został tym samym wydlużony.
08-08-2012

Remont basenu

Od 1 sierpnia z powodu remontu nieczynny jest basen przy ulicy Czaplinieckiej, wchodzący w skład Powiatowego Centrum Sportu. Według planów remont potrwa do września tego roku.