Sobota 11 maja 2024

Słupia znów zachwyca

Odkupiony od Skarbu Państwa przez prywatnego przedsiębiorcę zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Słupi (gmina Kluki) odzyskuje blask. Na zaproszenie inwestora teren budowy odwiedzili przedstawiciele Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu.

Odkupiony od Skarbu Państwa przez prywatnego przedsiębiorcę zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Słupi (gmina Kluki) odzyskuje blask. Widać to zwłaszcza na zewnątrz budynku oraz w okalającym go parku. Na zaproszenie inwestora teren budowy odwiedzili przedstawiciele Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu.

- Jestem pozytywnie zaskoczony ogromem prac, jakie już udało się wykonać. Budynek dworu zmienił się nie do poznania – powiedział Szczepan Chrzęst, Starosta Bełchatowski. - Samorządu  powiatowego, który wcześniej był jego właścicielem, nie było stać na kosztowny remont. Cieszę się jednak, że obiekt przywracany jest do dawnej świetności i po zakończeniu budowy stanie się jedną z perełek architektonicznych naszego regionu.

Przedsiębiorca odkupił od Skarbu Państwa zespół dworsko-parkowy za prawie 650 tysięcy złotych. Według planów w wyremontowanych wnętrzach ma powstać centrum hotelowo-konferencyjne oraz spa.

Krzysztof Borowski

Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Bełchatowie