Niedziela 28 kwietnia 2024

Moje ekologiczne wakacje marzeń - konkurs

Powiat Bełchatowski zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pn. „Moje ekologiczne wakacje marzeń” skierowanym do dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich z terenu powiatu bełchatowskiego.  Konkurs polega na wykonaniu prac dowolną techniką plastyczną na papierze o formacie A-4 lub A-3. Oceny dokona Komisja Konkursu powołana przez Organizatora w terminie do 28 września 2012 r.  Poprzedni termin (27 lipca) został tym samym wydlużony.

Konkursu plastycznego pn. „Moje ekologiczne wakacje marzeń”
dla dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

1. Cel
1.1 popularyzacja tematyki ekologicznej wśród dzieci niepełnosprawnych z terenu Powiatu Bełchatowskiego,
1.2 kształtowanie u dzieci i młodzieży poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą,
1.3 rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej.

2. Uczestnicy
1.Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież do lat 16 niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich z terenu Powiatu Bełchatowskiego.

3. Przebieg i warunki konkursu
Organizator przygotuje regulamin konkursu, który zostanie ogłoszony na stronie www. powiat-belchatowski.pl.

1. Przebieg Konkursu
Prace mają być opatrzone metryczką z imieniem, nazwiskiem, wiekiem, adresem i telefonem, danymi opiekuna. Do pracy ma być dołączone oświadczenie rodzica lub opiekuna o niepełnosprawności. Prace należy składać osobiście lub listownie do siedziby Starostwa Powiatowego w Bełchatowie przy ul. Pabianickiej 17/19, 97-400 Bełchatów.

Nadesłane prace oceniane będą w następujących kategoriach:
I kategoria – wiekowa,
II kategoria – uczestnicy o porównywalnym stopniu niepełnosprawności.

Oceny dokona Komisja Konkursu powołana przez Organizatora w terminie do 28 września 2012 r.

2. Kryteria oceny:
- estetyka wykonania,
- trudność wykonania pracy w odniesieniu do stopnia niepełnosprawności uczestnika,
- ogólny wyraz artystyczny,
- wartości ekologiczne.

4. Nagrody:
1. Nagroda za I, II, III miejsca.
2. Dla uczestników za uzyskanie wyróżnienia (1, 2, 3 wyróżnienie – w każdej kategorii).
3. Nagroda (upominek) dla każdego uczestnika konkursu (który nie zostanie nagrodzony lub wyróżniony).
4. Organizator zastrzega sobie prawo innego podziału puli nagród.

5. Organizator:
Zorganizowaniem Konkursu zajmuje się Starostwo Powiatowe w Bełchatowie – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Do zadań organizatora należy:
1.Zorganizowanie Konkursu w terminie od 16 lipca do 28 września 2012 r.
2.Powołanie Komisji Konkursu; prowadzenie stosownej dokumentacji – kart oceny prac plastycznych nadesłanych na Konkurs, protokołu prac Komisji Konkursu, protokołu odbioru nagród.
3.Powiadomienie o wynikach konkursu osób zainteresowanych i wręczenie nagród.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!