Sobota 27 kwietnia 2024

Konkurs ofert na realizatora programu profilaktyki raka gruczołu krokowego

Zarząd Powiatu w Bełchatowie podjął uchwałę Nr 208/17 z dnia 23 maja 2017 r. w sprawie ogłoszenia  konkursu ofert na wybór realizatora programu profilaktyki raka gruczołu krokowego w Powiecie Bełchatowskim w roku 2017.
Miejsce składania ofert: osobiście lub za pośrednictwem poczty – Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, ul. Pabianicka 17/19, 97-400 Bełchatów. Oferty należy składać do 8 czerwca 2017 roku do godziny 15:30 w zamkniętej kopercie z dopiskiem: "Konkurs ofert na wybór realizatora programu profilaktyki raka gruczołu krokowego w Powiecie Bełchatowskim w roku 2017".

Rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Zajmuje trzecią pozycję wśród umieralności (po raku płuc i raku żołądka), a czwartą wśród zachorowalności mężczyzn na nowotwory. Zachorowania na raka gruczołu krokowego stanowią 5,4% zachorowań na nowotwory złośliwe u mężczyzn w Polsce, a ich liczba zwiększa się.

„Program profilaktyki raka gruczołu krokowego w powiecie bełchatowskim w latach 2015-2017" gwarantuje jego uczestnikom bezpłatną wizytę u urologa, wykonanie badania laboratoryjnego na poziom antygenu sterczowego (PSA) i bezpłatne badanie USG. Program zapewnia również konsultację ze specjalistą, mającą na celu omówienie dostępnych opcji postępowania oraz przedstawienie rzetelnych informacji dotyczących korzyści oraz ryzyka związanego z ich zastosowaniem, aby uwzględniając własne preferencje pacjent mógł w porozumieniu z lekarzem podjąć świadomą decyzję co do dalszego postępowania. Mężczyźni z potwierdzoną chorobą zostaną skierowani do dalszego leczenia w ramach ubezpieczenia finansowanego przez NFZ.

Dla placówek medycznych, które dysponują zapleczem technicznym i specjalistami, umożliwiającymi przeprowadzenie badań, został ogłoszony konkurs. Starostwo czeka na zgłoszenia do 8 czerwca 2017 roku.  Po rozstrzygnięciu konkursu zostanie podpisana umowa. Pierwszym zadaniem placówki będzie przeprowadzenie kampanii informacyjnej.

Uchwała Zarządu Powiatu (pdf) 0.19mb (Pobrań: 116)
Ogłoszenie o konkursie (pdf) 1.99mb (Pobrań: 100)
Oferta 2017 (odt) 0.02mb (Pobrań: 203)