Piątek 26 kwietnia 2024

Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci - 2011

Festiwal odbył się w dniach 17-18 listopada 2011r. Wzięło w nim udział 26 placówek oświatowo-wychowawczych z terenu powiatu bełchatowskiego, ogółem 320 dzieci i młodzieży szkolnej. Festiwal ma na celu kształtowanie w dzieciach potrzeby aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz myślenia o sztuce w szerszych kategoriach. Uczestników konkursu cechowało ogromne zaangażowanie w dobór repertuaru związany z tematyką proekologiczną oraz przygotowanie sceniczne.

Oceny placówek dokonała komisja w składzie: Mariola Biniek – MCK Bełchatów, Magdalena Luba, Anna Kurzydlak, Beata Godzieba – Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Kryteriami oceny, jakim podlegały placówki były:

• dobór repertuaru,

• dobór i estetyka kostiumów i rekwizytów,

• ogólny wyraz artystyczny,

• wartości wychowawcze.

Za każde kryterium członek komisji mógł przyznać ocenę w skali od 0-5 punktów.

Nagrodę Grand Prix otrzymała Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drużbicach za przedstawienie „Kłopoty pewnej rzeki” .

W kategorii przedszkoli i klas „0” ze szkół podstawowych wyróżnienia otrzymały:

1. Samorządowe Przedszkole Nr 2 w Bełchatowie,

2. Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Bełchatowie,

3. Samorządowe Przedszkole Nr 7 w Bełchatowie.

W kategorii szkół podstawowych wyróżnienia otrzymały:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie,

2. Szkoła Podstawowa w Kurnosie Drugim,

3. Szkoła Podstawowa w Janowie.

W kategorii gimnazjów wyróżnienia otrzymały:

1. Gimnazjum Publiczne nr 3 w Bełchatowie,

2. Gimnazjum Publiczne z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie,

3. Gimnazjum Publiczne w Łobudzicach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymały:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie,

2. Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie.

Beata Godzieba

WOŚRiL

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie informuje, iż dzięki finansowemu wsparciu

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

w wysokości 22 300 zł na dofinansowanie zadania "Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci - 2011" zakupione zostały nagrody dla wyróżnionych placówek.