Sobota 27 kwietnia 2024

10-05-2019

Majowa sesja

główne
Za nami majowa sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Sesja obfitowała w szereg sprawozdań z działalności za ubiegły rok. Radni zapoznali się między innymi ze stanem bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego w 2018 roku.
glowne
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie zorganizowała IV Powiatowy Konkurs Recytatorski z cyklu „Zielono mi". Tegoroczny poświęcono wiośnie. Dzieci prezentowały utwory poetyckie opiewające budzącą się do życia przyrodę.
glowne
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Marii Konopnickiej z oddziałami integracyjnymi w Zelowie zorganizowało konkurs plastyczny ,,Jestem eko, jestem trendy, ekologiczne zakupy”.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej wraz z rodzicami do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich w dniu 11 maja 2019 r. w godzinach 11.00 – 15.00.
glowne
Zapraszamy na wystawę fotografii Magdaleny Drac-Tatoń w PGE Giganty Mocy pt. „Traktat o …”. Otwarcie wernisażu w piątek, 10 maja, o godz. 18.00 w galerii „Na piętrze”.
glowne
Staraniem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi w dniach 14–15 maja br. w Rezydencji Dwór Polski w Bełchatowie (ul. Czapliniecka 144) organizowana jest ogólnopolska konferencja naukowa „Walka o granice II Rzeczypospolitej”. To już trzecia konferencja z zapoczątkowanego w 2017 r. cyklu „Marszałek Józef Piłsudski – droga do Niepodległej”.
główne
Uroczyste obchody 228. rocznicy Święta Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami Dni Ochrony Przeciwpożarowej odbyły się tradycyjnie w dniu 3 maja w Zelowie. Z placu Ochotniczej Straży Pożarnej w asyście Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych ulicami miasta przemaszerowały liczne delegacje: władz samorządowych, placówek oświatowych, jednostek, instytucji, stowarzyszeń i mieszkańców do kościoła M.B. Częstochowskiej.
biblioteka glowne
MiPBP będzie obchodzić Tydzień Bibliotek. Z tej okazji placówka zaprasza w dniach 6 – 12 maja br. do swojej siedziby głównej przy ul. Kościuszki 9 w Bełchatowie. W programie przedsięwzięcia zawarto wiele ciekawych propozycji. Będzie spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą – autorką m.in. książki pt. „Nikt nie widział, nikt nie słyszał…”, odbędzie się kiermasz książek przeczytanych, uroczystość rozstrzygnięcia konkursów dla dzieci i młodzieży, a także spotkanie z ekipą Laboratorium Pana Korka – szalonymi naukowcami zgłębiającymi tajemnice nauki.
sesja www
VII Sesja Rady Powiatu w Bełchatowie odbędzie się w środę, 8 maja o godz. 13.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Bełchatowie. Radni zajmą  się m.in. bezpieczeństwem sanitarnym powiatu bełchatowskiego, realizacją programu współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, działaniami na rzecz pomocy społecznej w latach 2019-2020, zasadami udzielania stypendium motywacyjnego dla młodzieży. Obrady będzie można śledzić „na żywo” w Internecie.
glowne
Długi majowy weekend był świątecznym czasem dla strażaków. W przypadającym 4 maja Dniu Strażaka druhowie i druhny, w działających na terenie powiatu jednostkach OSP, uczcili swoje święto wspólnym spotkaniem, podziękowaniami i odznaczeniami dla najaktywniejszych osób. Gośćmi uroczystości byli przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowego.