Sobota 27 kwietnia 2024

glowne las
Grupa uczniów z klas V – VIII ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie uczestniczyła w wycieczce do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. To jeden z siedemdziesięciu wyjazdów, organizowanych bądź współorganizowanych przez bełchatowskie starostwo w ramach edukacji ekologicznej mieszkańców.
glowne konkurs
Szkoła Podstawowa nr 12 była organizatorem XII Powiatowego Turnieju Wiedzy Ekologiczno – Przyrodniczej „Odkrywam świat”. Tegoroczna rywalizacja odbyła się pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.
Różnorodne atrakcje, ale przede wszystkim zajęcia sportowe, gry i zabawy przygotowuje dla najmłodszych na okres wakacji Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Zapisy chętnych na jeden z pięciu dwutygodniowych turnusów rozpoczną się 2 czerwca podczas imprezy „Pokolenia LA”. Od 3 czerwca (poniedziałek) zapisy będą możliwe w hali namiotowej lodowiska lub telefoniczne pod numerem tel. 504 48 08 07. „Wakacje z PCS” są adresowane dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
Dni Kleszczowa glowne
Plenerowe imprezy, organizowane w ramach dorocznego święta gminy Kleszczów, odbywać się będą na terenie parkingów w sąsiedztwie kompleksu SOLPARK. Dni Kleszczowa zaplanowane zostały na ostatni weekend maja (25 i 26 maja). Oficjalne otwarcie Dni Kleszczowa nastąpi o godz. 18 w sobotę, a zaraz potem rozpocznie się III Kleszczowska Parada Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Będzie w niej uczestniczyć aż pięć zespołów. Będą to: Orkiestra Dęta OSP Konopiska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów, Orkiestra Dęta Gminy Sulmierzyce, Orkiestra Dęta Gminy Żytno oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Kleszczów.
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na I Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Lekkoatletyce U12 i U14, które odbędą się 26 maja na stadionie PCS.  Zawody zostały wpisane do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla zawodników z woj. łódzkiego w kategoriach wiekowych U12 i U14 będą miały charakter mistrzostw województwa. Ale impreza ma charakter otwarty, a swoje zgłoszenia przysłały kluby spoza woj. łódzkiego. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 11. Na godz. 10.45 planowane jest oficjalne otwarcie imprezy. Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie jest współorganizatorem zawodów wspólnie z Łódzkim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki oraz UKS Czempion Bełchatów.
Zapraszamy na paradę zabytkowych samochodów, która odbędzie się w niedzielę, 26 maja, w Zelowie. Organizatorzy, tj. Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Stare tłoki” i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J.Kilińskiego w Zelowie, przygotowali mnóstwo atrakcji, nie tylko dla wielbicieli motoryzacji. Będą konkursy z nagrodami, pokazy sprawnościowe strażaków, animacje dla dzieci. Imprezie patronuje Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski.
główne3
Dziewiętnastoosobowa grupa uczniów szkół średnich, prowadzonych przez bełchatowskie starostwo, gościła kilka dni w Bawarii. Bezpłatne zakwaterowanie w niemieckich rodzinach i udział w programie pobytu zapewniła młodzieży współpraca partnerska samorządów powiatów: bełchatowskiego i Berchtesgaden. Uczniowie poznali tradycje i kulturę gościnnego landu, podziwiali jego alpejskie krajobrazy, doskonalili znajomość języków obcych, ale przede wszystkim nawiązali kontakty ze swoimi niemieckimi rówieśnikami.
glowne
W miniony weekend delegacja powiatu bełchatowskiego wzięła udział w XVIII Biegu Olimpijskim oraz w II Usteckich Zawodach w wędkarstwie morskim. Po raz pierwszy przedstawiciele naszego powiatu wzięli udział w tych przedsięwzięciach. Organizatorem biegu był Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” działający przy Szkole Podstawowej w Kwakowie oraz Gmina Kobylnica pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
główne
"Wędkarstwo bez barier nad wodą" to organizowane po raz piąty wydarzenie propagujące atrakcyjne miejsca do połowu ryb i wypoczynku na świeżym powietrzu w naszym regionie.
gł
VI edycja biegu „Gminna Zadyszka” już za nami. Tegoroczna impreza na linię startu przyciągnęła aż 200 amatorów biegania. Tradycyjnie „Zadyszkę” rozpoczął bieg krasnali na dystansie 100 metrów. Organizatorzy przygotowali uczestnictwo w trzech kategoriach biegowych.  Honorowym Patronatem objęła to wydarzenie Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.