Sobota 27 kwietnia 2024

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wsparcia przedsiębiorców przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, które 6 czerwca odbędzie się w Bełchatowie. W jego trakcie odbędą się warsztaty „Google Internetowe Rewolucje”, poświęcone narzędziom ułatwiającym firmie osiągnięcie celu eksportowego. Jednym z tematów warsztatów będą mediacje. Spotkanie odbędzie się w godzinach 15.00-18.30 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.
glowne
W Solparku odbyła się 10. edycja Dyktanda Kleszczowskiego - Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Jak co roku i w tym również, wydarzenie przyciągnęło miłośników ortografii i sympatyków dyktanda, w sumie ponad 150 osób.
glowne
„By z autyzmem żyło się lepiej” - pod takim hasłem odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa, zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie (30 maja). Uczestnikami wydarzenia byli goście z powiatów bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego: dyrektorzy szkół i placówek, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci, nauczyciele oraz rodzice dzieci i nastolatków dotkniętych autyzmem.
główne

Ponadczasowe piosenki Anny Jantar w wykonaniu młodych artystów z naszego powiatu stworzyły wyjątkową ucztę, którą uczestnicy  koncertu w OSP Grocholice długo będą pamiętać.
główne
III Turniej Piłki Nożnej Samorządowców o Puchar Starosty Bełchatowskiego za nami. W zawodach na stadiomnie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie wzięło udział siedem drużyn. Najlepszą z nich okazała się reprezentacja Gminy Szczerców.
główne
Powiatowe święto Ziemi zgromadziło w piątkowe południe (31 maja) w centrum Bełchatowa kilkaset osób, przede wszystkim przedszkolaków i uczniów, którzy nie tylko hasłami na transparentach, ale także gromko krzycząc, nawoływali do dbania o przyrodę i naszą niebieską planetę. Główną ideą organizowanych przez starostwo Powiatowych Obchodów Dnia Ziemi jest edukacja mieszkańców, promocja ekologicznych zachowań, uwrażliwianie społeczeństwa na piękno przyrody.
glowne
Pamięci i twórczości Jacka Kaczmarskiego poświęcone były dwa konkursy, recytatorski i wokalny, zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 12 w Bełchatowie. Ich wspólne motto to jednocześnie refren jednego z najbardziej znanych utworów barda Solidarności „A mury runą ...”. Przedsięwzięcie, objęte patronatem starosty Doroty Pędziwiatr, adresowane było do uczniów klas VII i VIII podstawówek z terenu powiatu.
główne

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bełchatowie odbyły się 25 maja w Suchcicach. W uroczystym przemarszu, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Suchcice i okolice”, druhny i druhowie przeszli do kościoła pw. św. Ignacego Loyoli, gdzie odprawiono w ich intencji mszę św.
Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom.
glowne2
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie rozpoczął realizację programu terapeutycznego dla dzieci niepełnosprawnych „Leczymy lasem” we współpracy z Fundacją Przyjazna Planeta.
główne
Spędzanie czasu wolnego bez używek – pod takim hasłem odbył się w niedzielę 26 maja br. Festyn Rodzinny nad zbiornikiem Patyki.