Poniedziałek 29 kwietnia 2024

glowne10
Bezpłatne badania laboratoryjne, konsultację dietetyczną i tygodniową, indywidualną dietę otrzyma dorosły mieszkaniec lub uczeń szkoły, prowadzonej przez bełchatowskie starostwo, który zgłosi się do programu „Ekologiczny styl życia” lub „Zdrowo gram, jestem eko”. Samorząd powiatu bełchatowskiego również w tym roku zachęca mieszkańców do skorzystania z badań i do zdrowego odżywiania się ekologicznymi produktami. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
główne
W niedzielę, 9 czerwca, pięć orkiestr dętych z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego zaprezentowało swój repertuar  szerszej publiczności. Muzycy, koncertujący, wzięli  udział w plebiscycie o Grand Prix Prezydenta Bełchatowa. To niecodzienne wydarzenie odbyło się w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki.
główne
W Sali Teatralnej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się w piątek 7 czerwca uroczysta Gala z okazji jubileuszu 90-lecia piłki nożnej w Bełchatowie, która zakończyła obchody związane z okrągłą rocznicą pierwszego pokazowego meczu „kopanej” na terenie naszego miasta.
glowne
Dziś rozpoczynają się IX Międzynarodowe Warsztaty fotograficzne ENERGIA 2019 . Do Bełchatowa przyjechało ponad 40 fotografików z Czech, Litwy, Niemiec i Polski, aby razem pracować, wymienić doświadczenia, stworzyć ciekawe projekty fotograficzne, a także zaprezentować swoje prace. Przedsięwzięciu patronuje starosta bełchatowski Dorota Pędziwiatr.  Organizatorem jest Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne.
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na lekkoatletyczne wydarzenie roku. Już w najbliższy weekend na stadionie PCS odbędą się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U18 i U20 (juniorów młodszych i juniorów). To ostatnia kategoria wiekowa przed przejściem zawodniczek i zawodników do wieku młodzieżowca i dalej kariery seniorskiej. To gwarantuje, że poziom zawodów będzie wysoki, a kibice będą mogli obserwować wartościowe rezultaty. Na chwilę obecną zarejestrowaliśmy już blisko trzysta osobostartów (jeden zawodnik/zawodniczka może startować w maksymalnie dwóch konkurencjach).Pierwszego dnia, w sobotę rywalizacja rozpocznie się o godz. 13 (oficjalne otwarcie imprezy o godz. 12.50), a drugiego o godz. 12.
główne
Uczniowie z Kleszczowa i Tomaszowa „zgarnęli” główne nagrody w konkursie „Bezpieczna elektryczność 2019”. W gronie jedenastu laureatów znalazła się tylko jedna reprezentantka Bełchatowa, Żaneta Nowicka z II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego.
główne
Mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą zgłaszać swoje posesje na konkurs, który wyłoni tę najpiękniejszą. Na laureatów czekają wartościowe nagrody. Partnerem bełchatowskiego starostwa w tej inicjatywie jest Leroy Merlin.
główne
Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie oraz ich wychowawcy i rodzice - w sumie około dwustu osób - bawili się na pikniku, zorganizowanym specjalnie dla nich przez górników. Okazją był Dzień Dziecka, a miejscem OSIR „Wawrzkowizna”.
główne
O takim dniu dziecka można jedynie pomarzyć. Czyste niebo, piekna, słoneczna pogoda, wszędzie zieleń  i kolorowy raj dla dzieci. Ochotnicza Straż Pożarna w Ludwikowie przygotowała dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka  darmowe atrakcje,  takie jak dmuchańce, gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów.  Nowo powstały plac zabaw przy OSP był oblegany przez najmłodszych do późnych godzin wieczornych.
głowne3
Jak co roku, fani jednośladów zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych urządzeń dla podopiecznch z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. W tym roku udało się zebrać aż 5 tysięcy złotych co pozwoliło na zakup dużego telewizora, trzech komputerów oraz resztą pieniędzy motocykliści pokryją koszty posiłków podczas wycieczki do Krakowa.