Poniedziałek 29 kwietnia 2024

Aktualności

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew” oddział w Zelowie organizuje Memoriał Krzysztofa Surlita, który odbędzie się w dniu 06 lipca 2019 r. (sobota) na stadionie Włókniarza Zelów przy ul. Piotrkowskiej 55/57.

03-07-2019

Święto Zelowa

główne zelów
Cztery Kultury Jeden Zelów – pod takim hasłem odbędą się Dni Zelowa 2019.
woda
Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 i Kadetów U-15 w Wędkarstwie Spławikowym w najbliższy weekend.

główne
Ponad 40 fotografików z Polski, Czech, Litwy,Portugalii i Niemiec gościło w Bełchatowie. Spotkali się po raz dziewiąty by uczestniczyć w Międzynarodowych Warsztatach Fotograficznych Energia. A ich prace będzie można podziwiać już od 4 lipca.
02-07-2019

Zawody nad wodą

główne
Pogoda dopisuje i sprzyja wszelkim sportowym zmaganiom, szczególnie tym, które odbywają się nad wodą. W miniony weekend zorganizowano zawody w dyscyplinie spławikowo-gruntowej na Wawrzkowiźnie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
główne
Coroczne ćwiczenia zgrywające służb ratowniczych powiatu miały miejsce na terenie zakładu Sempertans w Rogowcu. Pozorowany pożar jednej z hal, w którym ucierpieli pracownicy, wymagał mobilizacji kilkunastu jednostek straży pożarnej. Akcję obserwował Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy starosta Dorota Pędziwiatr.
główne1
O zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i rekreacji w wodzie mówiono wiele w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie podczas akcji poświęconej bezpiecznym wakacjom. Przekazywanej wiedzy towarzyszyły pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy.

swieczki
Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej koleżanki, Małgorzaty Magnuckiej z Wydziału Inwestycji i Strategii w bełchatowskim starostwie. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca o godz. 15.30 w kościele w Grocholicach, a następnie na cmentarzu przy ul. Tylnej.
glowne ratownik
W piątek, 28 czerwca,  w Powiatowym Centrum Sportu w Bełchatowie odbędzie się akcja pn. „Bezpieczne wakacje 2019”. We współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pływania, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie zaprezentujemy gotowość służb ratowniczych do niesienia pomocy w trakcie wakacji, szczególnie na obszarach wodnych. Akcji tej będą towarzyszyć obchody Dnia Ratownika Wodnego i  profilaktyka bezpieczeństwa nad wodą.
glowne2
Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, zaprasza organizacje pozarządowe, działające na terenie naszego powiatu do udziału w pikniku stowarzyszeń. Wydarzenie planowane jest 24 sierpnia. To okazja dla społeczników, by przybliżyć mieszkańcom swoją działalność, jak też między sobą wymienić informacje czy doświadczenia.