Wtorek 14 maja 2024

uczeń
Główna rekrutacja do szkół prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego, pozwoliła na utworzenie 25 oddziałów po gimnazjum i 27 oddziałów po szkole podstawowej. W porównaniu do roku szkolnego 2018/19 utworzono o 24 oddziały więcej.
Jeszcze około 10 osób bezrobotnych w wieku powyżej 29 lat, zarejestrowanych w belchatowskim "pośredniaku", może otrzymać do końca bieżącego roku finansowe wsparcie na podjęcie działalności gospodarczej. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Dysponuje nimi Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie.
25-07-2019

Remonty w szkołach

główne
Wakacje w pełni, uczniowie odpoczywają i korzystają z uroków lata. A w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu praca wre, bowiem wakacje to najlepszy czas na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i konserwujących.

24-07-2019

Wakacyjne porządki

główne
Trwają wakacyjne porządki. Budynki Starostwa Powiatowego w Bełchatowie nabierają nowej odsłony. Otóż trwa mycie ścian urzędu.

glowne2
Dzień przed pierwszym domowym meczem ligowym nowego sezonu odbędzie się IX edycja Pikniku Rodzinnego z GKS Bełchatów połączona z prezentacją drużyn. Ta wyjątkowa impreza, organizowana dla kibiców i zawodników „Brunatnych” przez górniczy klub, Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" i ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów, odbędzie się w piątek, 26 lipca, na Placu Narutowicza. Początek wspólnej zabawy o godz. 18:00.
23-07-2019

Młodzi zdolni

główne strona
Wyjątkowi goście odwiedzili dzisiaj Dorotę Pędziwiatr starostę bełchatowskiego, byli to zawodnicy Rugby Club Bełchatów. Kilkunastoosobowa grupa młodych miłośników rugby opowiedziała o swoich dotychczasowych sukcesach i podziękowała staroście za dotychczasowe wsparcie sportowej działalności.

hydranty
Powiat bełchatowski wspiera finansowo Gminę Drużbice. Dotację przyznano na realizacje zadania pod nazwą „Wymiana zasuw i hydrantów na sieci wodociągowej na terenie Gminy Drużbice”.

poprawione e recepta
E-recepta sprawi, że odszyfrowywanie pisma lekarzy odejdzie do przeszłości, a e-skierowanie pozwoli skrócić kolejki, bo nie będzie już można umawiać się w kilku miejscach do tego samego specjalisty. Do końca 2019 roku wszystkie apteki w Polsce korzystać będą z systemu umożliwiającego realizację e-recept. Dotyczy to również placówek medycznych. Co to oznacza? Jak korzystać z e-recepty?

główne komputer
Związek Biur Porad Obywatelskich zaprasza doradczynie i doradców obywatelskich do udziału w kursach doszkalających.
główne możę
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Metanol z Zelowa zaprasza na turniej piłkarski z Łąk Nou na Stadion 2019. Turniej odbędzie się 27 lipca br na stadionie Włókniarz Zelów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.