Wtorek 14 maja 2024

glowne2(6).jpg zgrzyt
Załoga Rowerowa Zgrzyt zaprasza do uczestnictwa w XVIII Bełchatowskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę 24-28 sierpnia 2019. Uczestnicy pielgrzymi będą musieli pokonać trasę o długości 82 km. Start 24 sierpnia o godz. 6.00 z placu przed kościołem przy ulicy Kościuszki. Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Wakacyjna Liga Trójek to piłkarska mini liga skierowana do dzieci w wieku 7-11 lat bez względu na przynależność klubową. Cykl składa się z trzech spotkań, które odbędą się 10 sierpnia, 24 sierpnia i - wielki finał - 1 września. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, zakochanych w piłce nożnej. Pierwsza kolejka już w najbliższą sobotę. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Udział w turnieju jest bezpłatny i został objęty patronatem starosty.
niemcy glowne
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/20 w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się we wrześniu br. w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zabawa przy muzyce, zawody sportowo-rekreacyjne i poczęstunek, ale przede wszystkim radosna atmosfera, czekają na uczestników pikniku, który odbędzie się w najbliższe niedzielne popołudnie, 11 sierpnia, na placu przy ul. Kolejowej 41 w Bełchatowie (Barbórka by Venge). Mogą przyjść całe rodziny. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego. Zapraszamy.
mamm glowne
Badania mammograficzne dla każdej kobiety powinny być podstawą. Taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Panie w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania.
05-08-2019

Nocne zwiedzanie

główne
Powiatowe Centrum Sportu wspólnie z załogą rowerową "Zgrzyt" zorganizowało nietypowy bo "nocny" rajd rowerowy. Trasa prowadziła przez Dobiecin, Postękalice, Zwierzchów, Niedyszynę, Myszaki. W sumie rowerzyści przejechali 20 km.

piknik glowne
Godnie i uroczyście zapowiadają się powiatowe obchody 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej "Cudem nad Wisłą", przygotowywane przez  Powiat Bełchatowski i Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostkę Strzelecką 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiego, dotowane przez samorząd powiatu bełchatowskiego, przy współpracy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i parafii pw. NNMP. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i organizatorzy zapraszają mieszkańców 15 sierpnia do wspólnego oddania hołdu bohaterom. Z kolei 18 sierpnia spotkamy się w Zelowie na wojskowym pikniku.
05-08-2019

Piknik na "Wyspie"

główne
Koło wędkarskie nr 29 ze Szczercowa zorganizowało piknik ekologiczno-wędkarski, który odbył się 4 sierpnia na „Wyspie”. Podczas imprezy rozegrano zawody wędkarskie w kategorii spławikowej i rzutowej oraz konkurs wiedzy ekologiczno-wędkarskiej.
główne
Trwają prace naprawcze na drodze powiatowej Borki- Kaszewice. Remontowany odcinek to odległość blisko 3 km. Droga uległa uszkodzeniu ponieważ tamtędy właśnie został puszczony ruch samochodów ciężarowych, gdy na jednej z dróg doszło do poważnego wypadku.
główne
Uroczystości poświęcone 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się w parafii farnej przy ulicy Kościuszki w Bełchatowie. O godzinie 17.00 w godzinę „W” zawyły syreny... tak jak w całej Polsce.