Niedziela 28 kwietnia 2024

matura główne
Znamy wyniki tegorocznych matur. W szkołach prowadzonych przez samorząd powiatu na 512 zdających, pozytywnym wynikiem matury może pochwalić się 464 absolwentów techników i liceów.
warsztaty na strone 1
II Warsztaty Wokalno-Muzyczne ruszają dzisiaj. Zajęcia potrwają do piątku 12 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Grocholice         i Okolice”. A patronat nad warsztatami objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
główne
II Warsztaty Wokalno- Muzyczne ruszają dzisiaj. Zajęcia potrwają do piątku 12 lipca. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Grocholice i Okolice". A patronat nad warsztatami objęła m.in. Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.
główne
Samorząd Województwa Łódzkiego realizując zadania z obszaru polityki senioralnej jest zaangażowany w aktywizację i integrację osób starszych. Mając na uwadze potrzeby tegoż środowiska, w 2019 roku planowane jest w trzech podregionach województwa łódzkiego (10.08 wieluński, 24.08. łowicki, 31.08. piotrkowski) przedsięwzięcie pn. „Wojewódzkie Dni Seniora 2019”.
główne
Najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku zostały uhonorowane przez Prezydenta RP podczas uroczystej Gali Agroligi, która odbyła się 10 czerwca w Belwederze. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina – Wicemistrzowie Krajowi AgroLigii 2018 w kategorii Rolnicy
główne
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi informuje, iż w dniu 18 lipca organizuje bezpłatne spotkania informacyjne pn. „Mamo, Tato – wracaj do pracy! Dofinansowanie miejsc dla dzieci w żłobkach i klubach dziecięcych”.

1 to
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza do skorzystania z akcji promującej czytelnictwo pod hasłem: „Słój z tytułami”.

główne
Do 15 lipca można składać dokumenty w ramach ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie naboru na kolejne stanowisko urzędnicze.
główne na 10 lipca
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Podnieś swoje kwalifikacje – Fundusze Europejskie na szkolenia”. Spotkanie odbędzie się 10 lipca 2019 r., w godz. 10:00 – 12:00 w sali konferencyjne Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 15, I piętro

główne
Radość dziecka jest bezcenna. Ochotnicza Straż Pożarna Oleśnik chcąc umilić najmłodszym czas zorganizowała piknik, który przyciągnął całe rodziny. Patronat nad imprezą objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.