Wtorek 14 maja 2024

Aktualności

Bezpieczeństwu seniorów na drodze, zarówno jako pieszych, rowerzystów czy kierowców, będzie poświęcone spotkanie z policjantami, które odbędzie się 20 sierpnia w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie (ul. Czapliniecka 96). Seniorzy będą mogli nie tylko przyjść i posłuchać, ale także przyprowadzić swój rower. Funkcjonariusze sprawdzą jego stan techniczny. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
a może to
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Metanol z Zelowa zorganizował turniej piłkarski z Łąk Nou na Stadion 2019. Impreza odbyła się na stadionie Włókniarz Zelów, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Dorota Pędziwiatr starosta bełchatowski.

posesja
Zakończył się pierwszy etap konkursu na „Najpiękniejszą posesję powiatu bełchatowskiego”, w którym właściciele zgłaszali swoje posesje do tej wyjątkowej rywalizacji. Komisja powołana przez Dorotę Pędziwiatr, starostę bełchatowskiego, inicjatora i głównego organizatora konkursu, odwiedzi niebawem wskazane miejsca, by ocenić ich estetykę. Partnerem starostwa w przedsięwzięciu jest bełchatowski Leroy Merlin.
pcpr główne
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie informuje o przystąpieniu Powiatu do opracowania „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Bełchatowskiego na lata 2020-2026”.

glowne
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Magdalenowie cieszą się ze swojej strażnicy, która wygląda jak nowa, dzięki zakończonej właśnie termomodernizacji. Samorząd powiatu przekazał im na tę inwestycję 60 tysięcy złotych dofinansowania.
123
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie bierze udział w projekcie dzięki któremu rozbuduje nowoczesny geoportal, przydatny nie tylko inwestorom, ale wszystkim mieszkańcom, którzy korzystają z danych z zasobów geodezji.

główne PCPR
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie od maja realizuje projekt pn. „W RODZINIE JEST MOC”. Projekt ma na celu wsparcie rodzin zastępczych. Dzięki pozyskanym funduszom na realizację zadania PCPR kupił samochód 9-osobowy by m.in. dowozić dzieci na szkolenia i terapie. W projekcie weźmie udział co najmniej 135 osób.

Od lipca do października w Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie (os. Dolnośląskie 204 B) można oglądać wystawę prac malarskich pt. „Portrety”. Ich autorem jest Mariusz Gosławski, lokalny twórca, specjalizujący się w malarstwie akwarelami i olejem, a także - nietypowo – kawą. Tym razem przedstawia prace wykonane pastelami.
30-07-2019

Biblioteka letnia

główne
MiPBP w Bełchatowie zaprasza, przed gmach siedziby głównej do letniej biblioteki, zarówno dorosłych i młodzież, seniorów i mamy ze swoimi pociechami. Tylko u nas w przyjemnej scenerii, w ciszy zrelaksujesz się i odpoczniesz z dobrą książką. Usiądź na ławce, spocznij w leżaku i ciesz się chwilą wytchnienia.
29-07-2019

Nocny rajd rowerowy

główne poprawione
Nocna rowerowa wycieczka...czemu nie? Propozycja Powiatowego Centrum Sportu i Załogi Rowerowej Zgrzyt zapowiada się bardzo ciekawie. A każdy kto chciałby skorzystać z tak oryginalnej propozycji, może 3 sierpnia sprawdzić na „własnej skórze” czy nocne wycieczki to dobry pomysł.