Czwartek 09 maja 2024

Rodzinnie i bezpiecznie na "Patykach"

Spędzanie czasu wolnego bez używek – pod takim hasłem odbył się w niedzielę 26 maja br. Festyn Rodzinny nad zbiornikiem Patyki.
główne
Na uczestników, oprócz pięknej pogody, czekało wiele atrakcji m.in. gry, zabawy, konkursy z nagrodami, a także darmowe kiełbaski z grilla. Ogromnym powodzeniem cieszyła się możliwość popływania łodzią ratunkową. Łódź jest własnością Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabielicach i to właśnie strażacy tej jednostki zapewnili tak wspaniałą niedzielną atrakcję.
Na festynie gościli również przedstawiciele wojewódzkich, powiatowych i gminnych władz samorządowych tj. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Wojciechowski, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusz Rogut, Wicestarosta Bełchatowski Jacek Bakalarczyk, członek zarządu Powiatu Bełchatowskiego Leszek Maciaszczyk, Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek oraz Radny Rady Miejskiej w Zelowie Mateusz Rogut.
Organizatorami imprezy byli: Abstynencki Klub Wzajemnej Pomocy „Jutrzenka” oraz Polski Związek Wędkarski Koło nr 37 w Zelowie.
Patronat Honorowy nad festynem objęli Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek.

źródło: Gmina Zelów