Wtorek 30 kwietnia 2024

10
Pięciu pracowników bełchatowskiego starostwa i jedna osoba z urzędu pracy odebrali z rąk wicewojewody łódzkiego medale za długoletnią służbę, przyznane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. Bełchatowskiej delegacji odznaczonych przewodniczyła Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski.
glowne2
Drugie miejsce podczas XVIII Halowego Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Samorządowych o Puchar Starosty Myślenickiego Józefa Tomala, zdobyła drużyna reprezentująca powiat bełchatowski. Już od czternastu lat bełchatowscy samorządowcy uczestniczą w rozgrywkach w partnerskim powiecie myślenickim.
glowne firma 2
Familijne firmy, czyli działalności gospodarcze prowadzone przez członków rodziny, kontynuowane od pokoleń czy zatrudniające krewnych, jakich na terenie powiatu bełchatowskiego jest bardzo wiele, mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami w tegorocznym konkursie starosty bełchatowskiego „Firma na medal”. Na najlepsze czeka tytuł, szklana statuetka i prestiż. Termin bezpłatnych zgłoszeń upływa 15 lutego.
lodowisko glowne
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie zaprasza na „Aktywne ferie z PCS". Spektrum propozycji spędzania czasu na lodzie, w wodzie czy w sali gimnastycznej jest imponujące.
31-01-2019

Czwarta sesja

głone12

Za nami czwarta w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Bełchatowie. Podczas obrad radni między innymi delegowali do pracy w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dwóch przedstawicieli spośród radnych – Jacka Bakalarczyka i Marka Jasińskiego, w miejsce radnych, których mandaty wygasły wraz z końcem ubiegłej kadencji. Ponadto radni rozpatrzyli projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia regulaminów pracy komisji stałych Rady Powiatu w Bełchatowie, przyjęli uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bełchatowskiego na lata 2019-2033 oraz uchwałę w sprawie zmiany budżetu Powiatu na 2019 rok. Wysłuchali także sprawozdania Komisji Rewizyjnej z realizacji rocznego planu kontroli za IV kwartał 2018 r oraz informacji starosty o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
główne

Podczas wczorajszej narady rocznej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sprzętu ratowniczego. Na wyposażenie jednostki trafiła łódź płaskodenna z silnikiem oraz samochód operacyjny. 50 tysięcy złotych na zakup samochodu dołożyło Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, dlatego symbolicznego przekazania sprzętu dokonał Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski.
głównest
Co 5 godzin i 34 minuty wyruszali w 2018 roku na ratunek strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Co 30 godzin i 57 minut wybuchał pożar, co 7 godzin i 23 minuty występowało miejscowe zagrożenie, a co 83 godziny i 26 minut ktoś fałszywie alarmował o zagrożeniu. W roku 2018 roku straż pożarna alarmowana była 1574 razy do zdarzeń powstałych na terenie powiatu, a w stosunku do roku poprzedniego ilość wszystkich zdarzeń wzrosła o 69. W bełchatowskiej komendzie PSP odbyła się narada roczna- podsumowanie pracy strażaków za 2018 rok. W naradzie uczestniczył zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Marek Jankowski. Władze powiatu reprezentował Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu. Obecny był również Sławomir Malinowski, przewodniczący Rady Powiatu.
głowne
W życiu każdego ucznia są wyjątkowe chwile, a wieczór studniówkowy do takich niewątpliwie należy. Przed tegorocznymi maturzystami jeszcze niejeden bal, ale bal studniówkowy jest niepowtarzalny – wyznaczający start w dorosłe życie. To wieczór, gdzie wszyscy na chwilę zapominają o maturze, o egzaminach i bawią się do białego rana.
28-01-2019

Gloria victis

główne1
Od ponad dwudziestu lat w Grocholicach odbywają się obchody rocznic wybuchu Powstania Styczniowego. W tym roku mija 156 lat od wybuchu tego największego zrywu narodowo-wyzwoleńczego przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Uroczystość z okazji kolejnej rocznicy wybuchu powstania odbyła się 27 stycznia w kościele w Grocholicach.
faworki główne
Jak co roku w dniach 21-22 stycznia w naszym kraju obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Przy współpracy z OHP w Bełchatowie uczniowie ZSP Nr4 kształcący się w zawodzie kucharz postanowili zorganizować „Dzień Seniora”.