Wtorek 30 kwietnia 2024

wozek glpowne
Starostwo Powiatowe w  Bełchatowie informuje, iż powiat bełchatowski został zakwalifikowany do uczestnictwa w „Programie wyrównywania różnic między regionami III”, organizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Program zawiera kilka obszarów, w których można starać się o pieniądze na konkretne zadania. Termin składania dokumentów w bełchatowskim starostwie upływa 8 lutego.
glowne
W roku 2019 kontynuowana jest nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców, którą na terenie powiatu organizuje starosta. Radcy dyżurują w czterech punktach. Czterogodzinne dyżury odbywają się w dni powszednie. Mieszkańcy mogą telefonicznie umawiać się z nimi na termin osobistego spotkania. Poszerzył się również krąg osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnej pomocy.
2
W budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Targowej w Bełchatowie wykonano w ostatnich miesiącach wiele prac remontowo-budowlanych, które kosztowały 550 tys. zł. Pracownicy i podopieczni najbardziej cieszą się z nowej windy i podjazdu.
osp glowne2
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcja miesięcznika "Strażak" zapraszają strażaków ochotników do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów FLORIANY 2019.
glowne 12
Ponad półtora miliona złotych dla gmin, ponad milion na inwestycje w jednostkach powiatowych i 700 tysięcy na edukację ekologiczną, a także prozdrowotne programy dla mieszkańców zaplanowała Rada Powiatu w Bełchatowie w tegorocznym budżecie, a konkretnie w jego tzw. ekologicznej części. Wszystkie zadania zrealizowane za „zielone pieniądze” będą służyć poprawie stanu środowiska.
pogrzeb
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ze smutkiem poinformował o śmierci pana Andrzeja Sokołowskiego, wieloletniego nauczyciela historii - od kilkunastu lat emerytowanego, propagatora ruchu antykomunistycznego, popularyzatora idei „Solidarnościowych”. Jak wspomina Piotr Mielczarek, dyrektor szkoły, a także były uczeń śp. Andrzeja Sokołowskiego, tej charyzmatycznej postaci szkoła zawdzięcza m.in. nadanie jej w 1989 roku imienia gen bryg. Ludwika Czyżewskiego. Andrzej Sokołowski przeżył 75 lat. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 10 stycznia o godz. 14.30 na cmentarzu pw. św. Anny przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.
IMG_0539
Barwnym ulicznym widowiskiem zapisze się w historii Bełchatowa tegoroczny Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł przez miasto. Tą pamiątką o wydarzeniach sprzed ponad 2 tysięcy lat wierni dali świadectwo swojej wiary i szacunku dla tradycji. Samorząd powiatu bełchatowskiego pomógł w organizacji przedsięwzięcia fundując obsługę nagłośnieniową orszaku.
glowne koledy2
Pięćdziesięciu wykonawców rywalizowało w I Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda", który zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury w Klukach oraz Stowarzyszenie Zespół Wokalny Biedroneczki. Przesłuchania uczestników odbyły się w połowie grudnia, zaś w niedzielę, 6 stycznia, ogłoszono wyniki. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym starosty Doroty Pędziwiatr.
litwa
Jeżeli chcesz zrealizować w 2019 roku polsko-litewski projekt młodzieżowy, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do składania wniosków na ww. cel. W ramach tego zadania można realizować projekty takie jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konferencję lub projekty informacyjne.
glowne
Zespół Ale Babki z Drużbic brał udział w warsztatach rękodzieła z wykorzystaniem skrawków drzewa osikowego. Wyjazd grupy i udział w ekologicznych zajęciach wsparł samorząd powiatu.