Wtorek 30 kwietnia 2024

glowne 1
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie informuje, iż w dniu 24 grudnia wszystkie wydziały urzędu pracują krócej i będą czynne do godz. 11.30.
harcerze 1
Prawie 350 tysięcy złotych samorząd powiatu przekaże w nowym roku organizacjom pozarządowym na przedsięwzięcia w takich obszarach, jak m.in. sport, kultura czy podtrzymywanie patriotycznych tradycji. Społecznicy już mogą składać swoje oferty, jest na to czas do 14 stycznia 2019 r. O tym, które pomysły otrzymają dofinansowanie, zdecydują komisje powołane przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie.
glowne ozdoby
Szkolne Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy ZSP nr 3 w Bełchatowie przeprowadziło w szkole konkurs na elektroniczne ozdoby świąteczne. Była to już czwarta edycja tej inicjatywy. Uczniowie przygotowali wyjątkowe dekoracyjne gadżety, nawiązujące do tradycyjnych symboli Bożego Narodzenia, jak choinki czy gwiazdy. Najwyżej oceniono renifera, autorstwa Karola Komuńskiego.
glowne
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbyły się konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych dla uczniów klas pierwszych i drugich liceum ogólnokształcącego i technikum energetycznego. Zmagania przebiegały wieloetapowo i wyłoniły po trzech laureatów w każdej z rywalizacji.
glowne3
Uchwalenie budżetu na rok 2019, ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty bełchatowskiego, zatwierdzenie planów pracy komisji stałych rady w nowym roku czy zapoznanie się z raportem o stanie środowiska w województwie łódzkim to tylko niektóre tematy, które znalazły się w proponowanym porządku obrad najbliższej sesji Rady Powiatu w Bełchatowie. Odbędzie się ona w piątek, 21 grudnia, w Sali Herbowej bełchatowskiego ratusza. Początek o godzinie 11.30. Transmisję sesji będzie można oglądać za pośrednictwem portalu You Tube (e-sesja Powiat Bełchatowski).
główne
Obchody jubileuszu 70-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie były doniosłym wydarzeniem dla społeczności Bełchatowa, bowiem od czasu powstania aż do dziś placówka ta jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania.
glowne
Po raz dwunasty w historii samorządu powiatowego starosta bełchatowski ogłasza konkurs dla przedsiębiorców „Firma na medal”. Kandydaci do tytułu zgłaszają się sami. Mają na to czas do 15 lutego 2019 r. W kolejnej edycji konkursu pojawia się nowa kategoria. Jest nią „lokalna firma rodzinna”.
główne!
Nagrody pieniężne, zwane Nagrodami Starosty Bełchatowskiego, dla artystów, sportowców i trenerów, w sumie ponad 35 tysięcy złotych przyznał Zarząd Powiatu w Bełchatowie trzydziestu mieszkańcom powiatu, którzy w mijającym roku osiągnęli spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach. W piątek, 14 grudnia, odbyła się uroczystość podsumowująca rok kulturalny i sportowy w powiecie z udziałem laureatów ww. nagród.
główne
O współpracy w nowej kadencji między samorządem powiatowym a gminami rozmawiali w starostwie przedstawiciele władz powiatu z włodarzami gmin. W spotkaniu uczestniczyli również poseł Dariusz Kubiak i Sławomir Malinowski, przewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie.