Wtorek 30 kwietnia 2024

glowne
Uczniowie z Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z opiekunami Anną Matyszewską i Moniką Czarnecką rejestrowali chętne osoby do niesienia pomocy chorym na nowotwory krwi. W zorganizowaniu jednodniowej akcji pomógł również ZSP nr 3. Zainteresowanym udzielano informacji o bazie danych DKMS (dawcy komórek macierzystych i szpiku) oraz wyjaśniano, na czym dokładnie polega ewentualna pomoc. Do rejestru zgłosiło się trzydziestu młodych ludzi.

główne
Mikołajki – czas niespodzianek, wręczania drobnych upominków i życzliwych gestów. Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski wraz z powiatową maskotką - Gryfinkiem odwiedzili pacjentów oddziałów pediatrycznego i chirurgicznego w szpitalu oraz podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Wizyta powiatowego włodarza była niespodzianką dla maluchów i ich wychowawców.
glowne
Gminny Ośrodek Kultury w Klukach i Stowarzyszenie Zespół Wokalny „Biedroneczki” organizują dla dzieci i młodzieży z powiatu bełchatowskiego I Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. 15 grudnia w Klukach odbędą się przesłuchania uczestników, 6 stycznia – koncert laureatów. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Doroty Pędziwiatr, starosty bełchatowskiego.
glowne1
Drugą w obecnej kadencji samorządu powiatowego sesję zdominował podział wśród radnych funkcji i zadań w zasadniczych organach władz powiatu, jak prezydium rady, zarząd powiatu i komisje stałe rady.
glowne sesja wybory
4 grudnia radni spotkają się o godz. 16 w Sali Herbowej Urzędu Miasta na II sesji w obecnej kadencji. W porządku obrad jest m.in. wybór wiceprzewodniczących w prezydium rady, wicestarosty, członków zarządu powiatu oraz składów komisji stałych rady. Transmisję obrad będzie można oglądać w Internecie.
gaworska glowne
Dwudziestu sześciu sportowców i sześciu trenerów zostało wyróżnionych przez Zarząd Powiatu w Bełchatowie za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej w mijającym roku. Najwyższa nagroda wyniosła 1590 zł.
goslawski
Cztery osoby zostały w tym roku uhonorowane nagrodą Zarządu Powiatu w Bełchatowie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Trzy z nich to muzycy, czwarta działa w obszarze sztuki plastycznej, fotograficznej i poetyckiej.
glowne
Za spektakl pt. „Leśni bohaterowie” Szkoła Podstawowa nr 9 w Bełchatowie zdobyła Grand Prix Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci, który organizuje bełchatowskie starostwo. W ciągu dwóch dni festiwalowych (28 i 29 listopada) dzieci zaprezentowały w sumie szesnaście przedstawień, w których chwaliły piękno przyrody i zachęcały do dbania o środowisko.
glowne sesja 2
Druga sesja Rady Powiatu w Bełchatowie obecnej kadencji została zwołana przez przewodniczącego Sławomira Malinowskiego na wtorek, 4 grudnia. Radni spotkają się o godz. 16 w Sali Herbowej miejskiego ratusza. Wybiorą wiceprzewodniczących w prezydium rady, wicestarostę, członków zarządu powiatu oraz ustalą składy komisji stałych rady. Przypomnijmy, 21 listopada, na pierwszej sesji nowi radni wybrali przewodniczącego, zaś funkcję starosty powierzyli Dorocie Pędziwiatr. Do czasu powołania pełnego składu zarządu powiatu, jego zadania pełni dotychczasowy zarząd ze starostą Waldemarem Wyczachowskim. Sesja będzie transmitowana w Internecie.