Wtorek 30 kwietnia 2024

glowne
Konkursem pieśni patriotycznych młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. R. Traugutta uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wysokim poziomem umiejętności wokalnych, ale także doborem poruszającego serca repertuaru, uczniowie zachwycili swoich kolegów i nauczycieli wzruszającym koncertem.
glowne
Krem z kasztanów, pierś z kaczki w sosie pomarańczowo-imbirowym i pierogi dyniowe z nadzieniem mięsno-warzywnym to mistrzowskie dania „jesiennej kuchni” w konkursie pt. „I ty możesz zostać masterchefem”. 28 listopada w  kulinarnej rywalizacji wzięli udział uczniowie klas gastronomicznych w ZSP nr 4. Starosta bełchatowski ufundował nagrody w ramach patronatu honorowego.
glowne
Na zaproszenie posła Dariusza Kubiaka uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie pojechali do stolicy zwiedzić polski parlament. Młodzież mogła przysłuchiwać się obradom, poznać bliżej pracę parlamentarzystów. Wyjazd był elementem edukacji obywatelskiej, ale przede wszystkim nagrodą za dobre wyniki w nauce.
W dniach 29-30 listopada 2018 r. (czwartek-piątek) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi organizuje w Bełchatowie (Rezydencja Dwór Polski, ul. Czapliniecka 144) ogólnopolską konferencję naukową „W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. Uczestnicy konferencji omówią najważniejsze okoliczności prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawione zostaną zarówno działania prowadzone na ziemiach polskich, jak i uwarunkowania międzynarodowe, które doprowadziły do odbudowania suwerennej Rzeczypospolitej. Ważnym zadaniem będzie prześledzenie różnych koncepcji i porównanie często odmiennych wizji, których celem było odrodzenie Polski.
glowne
Sportowa rywalizacja, wykłady, akcja oddawania krwi, pokazy i konkursy złożyły się na Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców w Kleszczowie. Impreza miała już swoją czwartą edycję. Patronował jej starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
kino helios
Zapraszamy  na Kulturę Dostępną w kinie Helios Bełchatów. Tylko polskie seanse o godzinie 13:00 i 18:00 za 10 złotych. Film wyświetlony 22 listopada to "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem starosty bełchatowskiego.
glowne

Dorota Pędziwiatr została wybrana nowym starostą bełchatowskim. Natomiast Sławomir Malinowski został przewodniczącym rady. Decyzje zapadły 21 listopada podczas pierwszej w nowej kadencji sesji Rady Powiatu w Bełchatowie.
glowne lod pcs
Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie rusza z akcją promującą bezpieczne korzystanie z lodowiska. W najbliższą niedzielę na wszystkich, którzy będą korzystać z lodowiska jeżdżąc na łyżwach w kaskach ochronnych, przygotowano niespodzianki.
P1000714
Sześćdziesięciu uczniów i pięciu nauczycieli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie poszerza od września kompetencje zawodowe poprzez kursy zawodowe, szkolenia, zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych środków dydaktycznych oraz staże zawodowe w lokalnych firmach. Zapewnia to projekt dofinansowany przez Unię Europejską, na który bełchatowskie starostwo otrzymało ponad 700 tysięcy złotych.
glowne zsp 4
Zdjęciami i filmem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie udokumentował uroczystość z okazji tegorocznego Dnia Niepodległości.