Wtorek 30 kwietnia 2024

glowne sosw
Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, wchodzących w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, uczestniczą w nowatorskim projekcie finansowanym ze środków EFS pt. „Zawodowo damy radę”. Dziesięciu niepełnosprawnych uczniów rozpoczęło w styczniu grupowe praktyki wspomagane, zorganizowane w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie.
PCPR glowne
Psychologowie, terapeuci i prawnicy udzielają bezpłatnych porad mieszkańcom w wyznaczonych terminach i miejscach na terenie powiatu bełchatowskiego. Pomoc tę organizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W  razie potrzeby można bezpośrednio zwrócić się do PCPR lub udać na miejsce, gdzie czekają specjaliści. Placówka udostępnia harmonogram ich pracy.
13-02-2019

Piłkarski Buczek

glowne
Sto czterdzieścioro dzieci urodzonych w 2010 r. i 2011 r. uczestniczyło w turnieju piłki nożnej w Buczku. Głównym trofeum zawodów był Puchar Burmistrza Zelowa. Przedsięwzięciu patronowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, przekazując na jego organizację 1 tys. zł.
kelner glowne
Jak fantazyjnie złożyć serwetkę, jak ułożyć stołową zastawę, ale także jak zachęcić klienta do skosztowania potraw używając odpowiedniego słownictwa? Tego uczyli się uczestnicy kursu kelnerskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Bełchatowie. Szkolenie przeprowadzono na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym.
13-02-2019

Mammobus w Zelowie

mammobus 1
22 lutego przyjedzie do Zelowa mammobus z personelem medycznym i aparaturą do wykonania badań piersi. Panie w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z nich bezpłatnie w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
glowne
30 tysięcy złotych rozdysponował Zarząd Powiatu na realizację dodatkowych, ponadstandardowych działań w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Bełchatowski. Pieniądze na dodatkowe zajęcia trafią do trzech powiatowych placówek. Najwięcej otrzymały działania z zakresu szkolnictwa zawodowego.
glowne
W IX Zimowym Turnieju Kibiców GKS Bełchatów wzięło udział czternaście piłkarskich drużyn. W całym wydarzeniu uczestniczyło w sumie około siedmiuset osób. Organizację przedsięwzięcia wsparło bełchatowskie starostwo.
glowne
To będzie wiosna pełna hitów! Znajdującą się w czołówce rozgrywek II ligi drużynę PGE GKS Bełchatów czekają niezwykle ważne i atrakcyjne pojedynki na stadionie przy Sportowej 3. “Brunatni” są już niemal w pełni gotowi na tę rywalizację. Teraz pora na kibiców.
12-02-2019

Cygan w bibliotece

4 marca br. o godz. 18:00 w MiPBP w Bełchatowie odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem - poetą, prozaikiem, autorem tekstów piosenek, librecistą. W latach 2002–2005 był jurorem w programie telewizyjnym "Idol". "Jaka róża taki cierń", "C'est la vie – Paryż z pocztówki", „To nie ja!” czy "Wypijmy za błędy”, to tylko kilka tytułów napisanych przez niego piosenek, które można już nazwać kultowymi.Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zakupu książek „Życie jest piosenką” oraz „Przeznaczenie, traf, przypadek” autorstwa Jacka Cygana wraz z jego autografem.
szansa glowne
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje o rozpoczęciu realizacji projektu pt. ,,Szansa na nowy start”. Jest on  adresowany do osób, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy straciły pracę lub są przewidziane do zwolnienia z przyczyn pracodawcy. Udział w projekcie umożliwi założenie własnej firmy lub zyskanie nowych kwalifikacji.