Sobota 27 kwietnia 2024

80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

W tym roku przypada okrągła, 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Bełchatowianie uczcili ją w sposób szczególny. Na miejskich uroczystościach, które odbyły się w sobotę, 7 września, powiat reprezentowała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski oraz Marek Jasiński, członek zarządu.
główne
Oficjalne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się mszą św. w kościele w Grocholicach. Tuż po nabożeństwie zasłużonym dla Bełchatowa wręczone zostały „Rogatywki ppor. Zawilskiego”. Po mszy odbył się wspólny przemarsz z kościoła na cmentarz parafialny przy ul. Tylnej. Tu, w miejscu, gdzie spoczywają obrońcy Gór Borowskich, odbyła się część patriotyczna. Po uroczystym apelu poległych „Strzelcy” oddali salwę honorową, a poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem żołnierzy września 1939 roku. Zwieńczeniem uroczysości być koncert pieśni patriotycznej „Pod Lipą”. Do wspólnego śpiewania popularnych żołnierskich utworów ze sceny zachęcali młodzi i utalentowani bełchatowscy stypendyści.

Zespół ds. Pomocji
Statostwo Powiatowe w Bełchatowie