Piątek 26 kwietnia 2024

Badania i ekologiczna dieta dla zdrowia

Bezpłatne badania laboratoryjne, konsultację dietetyczną i tygodniową, indywidualną dietę otrzyma dorosły mieszkaniec lub uczeń szkoły, prowadzonej przez bełchatowskie starostwo, który zgłosi się do programu „Ekologiczny styl życia” lub „Zdrowo gram, jestem eko”. Samorząd powiatu bełchatowskiego również w tym roku zachęca mieszkańców do skorzystania z badań i do zdrowego odżywiania się ekologicznymi produktami. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
glowne10
Program prozdrowotny „Ekologiczny styl życia” trwa już szósty rok. Jest adresowany do dorosłych mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Inicjatywa „Zdrowo gram, jestem eko” ma swoją czwartą odsłonę i jest dedykowana młodzieży. Zainteresowane osoby mogą już zgłaszać się do realizatora programu. Jest nim MegaMed w Bełchatowie. Przychodnia wykona badania laboratoryjne z krwi i moczu, m.in. cholesterol, trójglicerydy, morfologię, ASPAT, ALAT, TSH, elektrolity, poziom cukru we krwi, OB, poziom żelaza oraz badanie na analizatorze składu ciała. Kolejnym etapem jest konsultacja z dietetykiem, dotycząca stosowania produktów ekologicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, specjalista przygotuje dla uczestnika programu przykładową dietę na siedem dni.

Na badania można zarejestrować się telefonicznie (44 635 29 01 lub 44 635 29 02 wew.1 w godz.10-20) lub osobiście (ul. Czapliniecka 93/95). Przy rejestracji ustalony zostanie termin badania, natomiast po badaniu zainteresowana osoba będzie mogła uzgodnić datę spotkania z dietetykiem. Liczba miejsc jest ograniczona. W programie dla dorosłych przewidziano udział sześciuset osób, zaś w projekcie dla młodzieży – 150.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds.Promocji