Piątek 26 kwietnia 2024

Bezpłatne porady w ramach Tygodnia Walki z Depresją

Osoby, które podejrzewają u siebie depresję będą mogły od 20 do 24 lutego uzyskać bezpłatnie poradę lekarza psychiatry w gabinecie przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. Konsultacje zorganizowano w ramach Tygodnia Walki z Depresją. Patronat nad akcją objął Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski.
depresja
Klinika Wolmed w Dubiu wraz z Instytutem Zdrowia i Równowagi Psychicznej Wolmed w Bełchatowie rokrocznie organizuje Tydzień Walki z Depresją z okazji przypadającego 23 lutego Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

- Złe samopoczucie, bezsenność, smutek, obniżony nastrój, brak zadowolenia, utrata zainteresowań, to tylko niektóre z objawów depresji. Te objawy z dnia na dzień nie sprawią, że poczujemy potrzebę pójścia do lekarza i szybkiej diagnozy – mówi Sławomir Wolniak, psychiatra. -  Trzeba wiedzieć, że powinny one budzić niepokój, jesli trwają dłużej niż dwa tygodnie. Gdy czujemy, że nic nas nie cieszy, nie budzi większego zainteresowania, a czasem nie mamy nawet ochoty wstać z łóżka, koniecznie trzeba szukać pomocy.

Depresja jest na 4. miejscu wśród najpoważniejszych schorzeń na całym świecie. Jest też jedną z głównych przyczyn samobójstw. Tylko w Polsce na depresję cierpi nawet półtora miliona osób. Chorobę trzeba leczyć, bo ukrywanie schorzenia i samodzielna próba poradzenia sobie z depresją w skrajnych przypadkach może zakończyć się tragicznie. Doradzanie bliskiej osobie, żeby nie użalała się nad sobą, wzięła się w garść, zamiast poważnego i odpowiedzialnego podejścia do stanu, w jakim się znalazła, mogą mieć katastrofalne skutki. Stąd pomysł organizowania licznych akcji społecznych mających uświadomić, że depresja jest poważną chorobą, którą należy leczyć, by móc dalej cieszyć się życiem.
Bezpłatne porady udzielane będą w Instytucie Wolmed przy ul. Opalowej 9 w Bełchatowie. Zapisy pod numerem tel. 44/633-78-99. Liczba miejsc ograniczona.