Sobota 27 kwietnia 2024

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Tradycyjnie w maju swoje święto mają strażacy. Z przeprowadzanych przez Główny Urząd Statystyczny badań opinii na temat zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że praca strażaka cieszy się największym szacunkiem obywateli, aż 94% badanych wskazało strażaków, jako ludzi godnych zaufania oraz cechujących się wysoką etyką zawodową. W całym powiecie odbyły się uroczystości z okazji Święta Strażaka.
główne

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Bełchatów - Grocholice obchody rozpoczął uroczystą mszą świętą, która odbyła w kościele pw. "Wszystkich Świętych" w Grocholicach. Po mszy strażacy przy akompaniamencie strażackiej orkiestry przemaszerowali pod swoją remizę, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości. Wyróżniających się strażaków uhonorowano odznakami, były gratulacje i podziękowania za trud, ofiarność i gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi. Brązowymi medalami Za zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: druhna Marta Sikorska oraz druh Dawid Torchalski. Odznaki Wzorowy Strażak otrzymali dh Agnieszka Mirowska, dh Tomasz Zeler, dh Mariusz Małek oraz dh Marcin Szczepocki. Wśród gości obecnych na uroczystśóci znaleźli się: Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Naturalna, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP druh Krzysztof Kowalczyk, Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP druh Sławomir Steplewski, koordynator Zaspołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UM w Bełchatowie Wojciech Łagwa, oraz radny Rady Miasta Dariusz Matyśkiewicz.

-----------------------------------------------------
Krzysztof Borowski