Piątek 26 kwietnia 2024

Dożynki powiatowe tuż, tuż...

Dożynki Powiatowe to jedna z największych imprez kulturalno-rozrywkowych na terenie powiatu bełchatowskiego, w której udział chętnie biorą nie tylko rolnicy, ale wszyscy mieszkańcy regionu. W tym roku impreza odbędzie się 2 września w Woli Wiązowej. Organizatorami imprezy są: Powiat Bełchatowski oraz Gmina Rusiec.
       Radosne świętowanie po zakończeniu zbiorów to okazja do podtrzymywania lokalnych zwyczajów kultury ludowej, ale też dobrej zabawy.
Do tradycyjnych elementów imprezy należą: korowód dożynkowy, dziękczynna Msza Święta, dzielenie chlebem, prezentacja potraw regionalnych, wystawa płodów rolnych i rękodzieła ludowego, prezentacje lokalnych zespołów.

Imprezie będzie towarzyszyło wiele  konkursów, w tym loteria fantowa  na stoisku Powiatu Bełchatowskiego.  O godz. 18.10 na scenie wśród osób, które wykonały zdjęcie przy fotościance Powiatu Bełchatowskiego odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych: m.in.telefon komórkowy samsung Galaxy A6, vouchery do wykorzystania w Solpark Kleszczów, zestawy nagród rzeczowych od  Społecznej Akademii Nauk i wiele innych.
      Na stoiskach naszych partnerów i sponsorów na uczestników imprezy będzie czekało wiele atrakcji i konkursów. Nie zabraknie również wesołego miasteczka dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców powiatu bełchatowskiego!

Zespół ds. Promocji
Powiat Bełchatowski