Piątek 26 kwietnia 2024

Drogowcy w działaniu w wielu miejscach powiatu

Na drogach powiatu bełchatowskiego trwają ostatnie w tym roku prace remontowe i modernizacyjne. Ekipy w pomarańczowych kamizelkach można spotkać na czterech odcinkach dróg utrzymywanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie.
drogi zajawka

- Położono już nową nakładkę asfaltową w Dębach Wolskich w gminie Rusiec, dzięki temu na odcinku 450 metrów droga jest równa i bezpieczna – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. - Ponadto trwają prace przy utwardzaniu drogi Grabostów – Kociszew na terenie gminy Zelów, która jest drogą de facto gruntową, przebiega przez tereny leśne i łąki. Po jej modernizacji mieszkańcom skróci się znacznie czas dojazdu i poprawi komfort jazdy.

Na drodze Grobla – Imielnia trwają prace przy wyrównywaniu pierwszego odcinka poboczy i rozkładaniu nowej nakładki asfaltowej. Być może w kolejnych latach uda się wygospodarować pieniądze na wymianę nawierzchni pozostałego odcinka tej drogi. Wcześniejsze plany przewidywały również poszerzenie drogi oraz wydzielenie pasa dla rowerzystów, jednak kosztorys wykazał, że  inwestycja kosztować może nawet kilkanaście milionów złotych. Ma to związek z  podmokłym i bagnistym terenem, co czyni przebudowę bardziej kosztowną.

Trwają prace na drodze Łobudzice – Bujny Szlacheckie na terenie gminy Zelów. Jest to kontynuacja kolejnego etapu inwestycji, wykonanej w poprzednich latach – budowa zjazdów z drogi.

- Jako radny z tego terenu cieszę się, że udało się w tym roku wygospodarować pieniądze na ten cel – mówi Dariusz Rogut, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Bełchatowie. - Budowa prawie 40 zjazdów do działek i posesji jest elementem wieńczącym przebudowę tego odcinka drogi i znacznie poprawi komfort jazdy kierowców oraz ich bezpieczeństwo.

Natomiast prace remontowe zakończyły się na drodze Zawadów – Bukowa, gdzie na odcinku 900 metrów położono nową nakładkę asfaltową.