Piątek 26 kwietnia 2024

„Drzewko za makulaturę”

Ponad 11 tys. sadzonek trafiło do mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Wszystko za sprawą kolejnej, bo X jubileuszowej akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcja, jak co roku polegała na wymianie makulatury na sadzonki drzew i krzewów.

główne
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przy współpracy z Nadleśnictwem Bełchatów i Spółką Eko-Region w Bełchatowie, zorganizowało akcję „Drzewko za makulaturę".W trakcie akcji mieszkańcy powiatu bełchatowskiego oddali makulaturę otrzymując w zamian sadzonki drzew i krzewów w sumie 11500 sztuk: a wśród nich między innymi: thuje, hortensje, sosna, dąb, lipa, jarzębina, dzika grusza, dzika jabłoń, drzewka owocowe.
Zasady były proste, osoba, która przyniosła pod budynek starostwa gdzie zorganizowano akcję makulaturę o wadze do 5 kg otrzymywała dwie sadzonki, powyżej 5 kg makulatury - cztery sadzonki, a ktoś jeśli przyniósł powyżej 50 kg makulatury otrzymywał 10 sadzonek. W obsłudze akcji uczestniczyło 17 pracowników z trzech wydziałow starostwa, a także uczniowie dwóch szkół i pracownicy spółki Eko Region.

Akcja, jak zawsze cieszyła sie ogromnym powodzeniem. Zakończyła sie przed planowanym czasem, bowiem wszystkie drzewka rozdano, w sumie w akcji uczestniczyło około 3 tys osób. Zebrano 30 ton makulatury.

Marzena Rogut-Chrząszcz
Zespół ds. Promocji